İstanbul'da akılalmaz olay! Herkes silahına sarıldı

İstanbul'da mahalle bekçisi, eski eşinin erkek arkadaşını taksi durağının yakınında silahla vurdu. Bu sırada duraktan silahla çıkan bir taksici, kendilerine yönelik bir saldırı olduğunu sandı. Olaya müdahale etmek isteyen sivil polisin dur ihtarına uymayan taksici, ateş etmeye çalışınca polis tarafından vuruldu.

İstanbul'da akılalmaz olay! Herkes silahına sarıldı
17.05.2019 23:15

İstanbul Avcılar'da, dün sabah saatlerinde zincirleme şekilde yaşanan 2 ayrı silahlı saldırı olayı filim setlerini aratmadı. Eski eşinin yardımıyla gittiği bir kafede eski eşine saldıran sevgilisini ayaklarından vuran Bekçi'nin silahından çıkan mermi sesiyle baskına uğradığını zannedip silahını çekerek bir sivil polise ateş eden taksici ise sivil polisin mermilerine hedef oldu.

ESKİ EŞİNİN SEVGİLİSİNİ BACAĞINDAN VURDU

Film sahnelerini aratmayan ve zincirleme gelişen trajikomik olay dün sabah 10.55 sıralarında Avcılar Merkez mahallesi, Marmara caddesi üzerinde yaşandı. Mahalle bekçisi olarak Avcılar'da görev yapan Yılmaz S., bir süre önce boşandığı eski eşi Lütfiye S.nin yeni sevgilisiyle yaşadığı sorunlar nedeniyle kendisini arayıp yardım istemesi üzerine, kendisiyle görüşmek üzere Marmara caddesi üzerinde randevulaştığı kafeyegitti. Kafeye yeni sevgilisi Murat B. ile gelen Lütfiye S. nin sevgilisinin eski eşine hakaret etmesi üzerine başlayan tartışmada silahını çeken Bekçi Yılmaz S., Murat B. yi silahını çekerek ayaklarından vurdu.

TAKSİCİ, SİVİL POLİSE ATEŞ AÇTI

Silah sesi üzerine kafede panik yaşanırken, bölgede görevli olan ve duyduğu silah sesi üzerine tabancasını çekerek olay yerine koşan bir sivil polis memurunun üzerine ise cadde de bulunan taksi durağından ateş açıldı. Hasımları olduğu için silah taşıdığı ve saldırıya uğradığını zannederek sivil polis memuruna ateş açtığı öğrenilen taksici Engin A.nın kurşunlarından sıyrılıp yere yatarak karşılık veren sivil polis memurunun açtığı ateşle taksici Engin A. karnından vurularak yaralandı.

POLİS VE BEKÇİ İFADELERİ ALINMAK ÜZERE KARAKOLA GÖTÜRÜLDÜ

Olay sonrası yaralılar Engin A. ile Murat B. çevredeki vatandaşların ihbarıyla olay yerine çağrılan resmi polis ve sağlık ekipleri tarafından hastaneye kaldırılıp tedavi altına alınırken, neye uğradıklarını şaşıran bekçi ile sivil polis memuru ise ifadeleri alınmak üzere karakola götürüldü.

Yorumlar