İstanbul'da helikopter düştü! 4 askerimiz şehit oldu

Son dakika! İstanbul Çekmeköy'de bir site içerisine askeri helikopter düştü. Helikopter kazasında 4 askerimizin şehit olduğu açıklandı.

İstanbul'da helikopter düştü! 4 askerimiz şehit oldu
11.02.2019 19:07

Son dakika! İstanbul Çekmeköy'de bir site içerisine askeri helikopter düştü. Helikopter kazasında 4 askerimizin şehit olduğu açıklandı.

İstanbul'un Çekmeköy ilçesi Kirazlı Mahallesi'nde site içine askeri helikopter düştü. Kaza yerine çok sayıda ambulans ve itfaiye sevk edildi. Düşen askeri helikopterde 4 askerimiz şehit oldu.

HELİKOPTERİN DÜŞTÜĞÜ YERDE YANGIN ÇIKTI

Helikopterin düştüğü bölgede yangın çıktı. Oldukça yoğun alev ve dumanların yükseldiği bölgeye çok sayıda itfaiye ve ambulans sevk edildi. Sitenin içerisinde kaç kişi olduğu henüz belli değilken, çevredeki vatandaşların yardımcı olmak üzere olay yerinde oldukları öğrenildi.

Kazanın saat 19.00'da yaşandığı belirtiliyor.

"ASKERİ HELİKOPTER ZORUNLU İNİŞ YAPARKEN DÜŞTÜ"

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, düşen helikopterle ilgili yaptığı ilk açıklamada, "Çekmeköy ilçemizdeki bir site içerisine askeri helikopterimiz zorunlu iniş yaparken düştü." ifadelerini kullandı.

4 ASKERİMİZ ŞEHİT OLDU

Vali Yerlikaya, düşen helikopterde yaralı askerler olduğunu açıklamıştı. Yerlikaya, "Alınan ilk bilgilere göre; Çekmeköy ilçemiz Kirazlıdere Mahallesi Sultangazi Caddesi Parkverde Sitesine düşen askeri helikopterdeki 4 yaralı askerimiz Sancaktepe Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edilmiştir." açıklamasında bulunmuştu. Ancak son dakika gelen haberlere göre helikopterdeki 4 askerimizin şehit olduğu öğrenildi.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Çekmeköy'de askeri helikopterin düşmesine ilişkin soruşturma başlattı

İşte olay yerinden ilk görüntüler:

HELİKOPTER KAZASINDA 5 ASKERİMİZ ŞEHİT OLMUŞTU

Kasım ayında da İstanbul Sancaktepe'de eğitim uçuşu için havalanan askeri helikopter binaların arasına düşmüştü. Kazada 5 askerimiz şehit olmuştu.

[video poster="https://turkgun.com/wp-content/uploads/2018/10/Varlık-4@4x-2.png" width="600" height="300" mp4="https://turkgun.com/wp-content/uploads/2019/02/İstanbul-da-helikopter-düştü-İstanbul-haberleri-cdn.vol_.io-110220191917026881605-null-via-Skyload.mp4" autoplay="true"][/video]

Yorumlar