İstanbul'da kısıtlama yoğunluğu! Trafik durma noktasına geldi

Koronavirüse bağlı vaka ve ölümlerdeki artış sonrası tüm Türkiye'de hafta sonu kısıtlaması getirilmişti. Yasak öncesi İstanbul'da trafik yoğunluğu saat 17.52 sıralarında yüzde 74'e çıktı.

Google Haberlere Abone ol
İstanbul'da kısıtlama yoğunluğu! Trafik durma noktasına geldi
04.12.2020 18:30

Koronavirüs vakalarının artması üzerine hafta sonu uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması öncesi İstanbul'da trafik durma noktasına geldi.

İstanbul'da hafta sonu uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması öncesi trafikte yoğunluk yaşanıyor.

TRAFİK YOĞUNLUĞU YÜZDE 71'E ÇIKTI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) trafik yoğunluk haritasına göre saat 17.00 sıralarında yoğunluk yüzde 71'e çıktı.

Kentte, mesainin de sona ermesiyle gündüz nispeten sakin olan toplu taşıma araçlarında kalabalık arttı. Avrupa Yakası'ndan Anadolu Yakası'na geçişlerde ise 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde trafik yoğunlaştı.

D-100 Karayolu Edirne istikametinde de bazı bölgelerde yer yer yoğunluk oluştu. Anadolu Yakası'nda TEM Otoyolu Dudullu mevkisi, D-100 Çamlıca ve Uzunçayır mevkisi ve TEM Otoyolu'nda da ara ara trafik arttı.

TAKSİM MEYDANI VE İSTİKLAL CADDESİ'NDE UYGULAMALAR DEVAM ETTİ

Bu arada, kentte gün içinde, insan yoğunluğunun fazla olduğu yerlerin başında gelen Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi için alınan ek önlemlerin uygulanmasına devam edildi. 

İstiklal Caddesi'nin girişlerinde polis ve zabıta ekipleri, vatandaşları kurallara uymaları konusunda uyardı. Caddeye vatandaşların, 7 bin kişiyi geçmeyecek şekilde girmesine izin verildi.

Yorumlar