İstanbul'da orman yasağı devam ediyor mu? Ormanda mangal, piknik yasak mı?

Haftasonunun gelmesiyle "Ormanlara giriş yasağı var mı? Ormanlarda mangal yasağı var mı, devam ediyor mu?" merak edilen sorulardan oldu. Haftasonunu ormanda geçirmek isteyen vatandaşlar aramalara yoğunlaştı. Ormanlarda mangal yakma yasağı uzun süredir devam ediyor.

Google Haberlere Abone ol
İstanbul'da orman yasağı devam ediyor mu? Ormanda mangal, piknik yasak mı?
04.09.2021 13:47

İstanbul'da orman yasağı ne zaman bitiyor sorusu halkın gündeminde yer alıyor. Özellikle haftasonunu ormanda geçirmek isteyen vatandaşların kafasında soru işaretleri var. Orman yasağı bitti mi, devam ediyor mu? Ormanlarda mangal yasak mı? merak edilen sorulardan bazıları. Valilikler tarafından Orman yasağı hakkında açıklamalar geldi İşte Orman yasağı hakkında son detaylar...

ORMANLARA GİRİŞ YASAĞI DEVAM EDİYOR MU?

İstabul'da ormanlara giriş yasağı devam ediyor mu? Valilikten konu ile ilgili yapılan açıklamada, "Orman Bölge Müdürlüğünün 31.08.2021 tarihli talepleriyle önümüzdeki günlerde ilimizde orman yangınlarının vuku bulabileceği değerlendirilerek, milli servetimiz olan ormanlarımızı korumak amacıyla Valiliğimizce; 6831 sayılı Orman Kanunu'nun 74. maddesi ve 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu'nun 9 ve 66. maddeleri uyarınca alınan 2021/2 sayılı karar hükümleri uyarınca, aşağıdaki kararlar alınmıştır. Alınan kararlar doğrultusunda; ilimiz sınırları dâhilindeki ormanlık alanlara giriş yasağı 30.09.2021 Perşembe günü saat 24.00'e kadar uzatılmıştır. Saygıdeğer İstanbullu hemşehrilerimize bugüne kadar gösterdikleri duyarlılık için teşekkür ediyor, ormanlık alanlarımızın her türlü tehlikeden korunması için desteklerinin devamını diliyoruz." denildi.

orman yasak

Antalya Valiliği de benzer bir karar ile bu süreyi uzattı.

ORMANLARDA MANGAL VE PİKNİK YAPMAK YASAK MI?

İstanbul'daki mesire alanları ve ormanlara giriş yasağı 30 Eylül'e kadar uzatılmış durumda. Bu sebeple, Kemerburgaz, Aydos, Belgrad gibi ormanlara giriş yasağı 30 Eylül’e kadar devam edecek. Ormanlarda ateş ve mangal yakma yasağı böylece devam ediyor. 

 

Etiketler orman yasak mangal piknik
Yorumlar