Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, tv100 yayınına konuk oldu.

Destici yerel seçimlere ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu.

Destici'nin açıklamaları şöyle:

"DEPREME HAZIRLIK NOKTASINDA EN İYİ ADAY MURAT KURUM"

Murat Bey hem düzgün, temiz, ehliyetli, liyakatli, çalışkan bir kardeşimiz, bir siyasetçi. Çok deneyimli ve başarılı bir Bakanlık dönemi geçti. Gerçekten güzel de bir kampanya yürütüyor. Depreme hazırlık noktasında en iyi aday Murat Kurum. Bunu tartışmasız görüyoruz.

"İSTANBUL'UN SON 5 YILINI KAYIP OLARAK GÖRÜYORUM"

Gerçekten İstanbul'un son 5 yılını kayıp olarak görüyorum. İstanbul'a çok sık gidip gelen birisi olarak elle tutulur bir şey göremiyorum İstanbul'da. Aynı şey Ankara ve İzmir için de geçerli. İstanbul belediyesine bakıyorsunuz elle tutulur ne var? Metro yaptım dedi o projelerin kendisinden önce başladığı ortaya çıktı. Trafikle ilgili bir rahatlamayı bırakın eskiye göre daha yoğunluk var.

Ekrem Bey'in nihai hedefi İstanbul'a hizmet etmek değil. Bir Belediye Başkanı niye bunlarla anılır? İstanbul gibi bir metropolün, Dünya'nın en güzel, en büyük şehirlerinden bir tanesinin Belediye Başkanısınız. Sizin önce bulunduğunuz koltuğun hakkını vermeniz gerekir. Önümüzdeki dönem içinde hedefi çok açık ve net İstanbul Belediyesinin kazanıp bundan sonraki yapılacak ilk Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olup Cumhurbaşkanlığını kazanmak. Hedefi bu. Hedefi İstanbul'a hizmet etmek, İstanbul'u depreme hazırlamak, İstanbul'un trafik sorununu çözmek değil. Hedefi Cumhurbaşkanlığı. Bu hedefe de PKK'nın siyasi uzantıları ve onların yol arkadaşlarıyla birlikte yürüyor. Onun Karadenizli olması bu yaptıklarını örtmez."

"CHP'NİN ADAYI DEM'E GEÇECEK"

CHP'ye "Kent Uzlaşısı" konusunda tepki gösteren Destici, CHP'nin Esenyurt adayının kazanması halinde istifa edip DEM Parti'ye geçeceğini iddia etti.

Destici şu ifadeleri kullandı:

İstanbul'da Mersin'de Adana'da açıkça terör örgütünün partisiyle "Kent Uzlaşısı" adı altında işbirlikleri yapılıyor. Meclis'in halini görüyoruz. Meclis'te PKK'nın siyasi uzantısı DEM Parti'nin sözde milletvekilleri her kürsüye çıktıklarında terörist başını övüyor, güya ona özgürlük istiyor, devlete meydan okuyor, ülkenin bütünlüğüne karşı meydan okuyor, milletin kardeşliğine karşı meydan okuyor, devlet içinde ayrı bir devlet tanımlıyor, millet içinde ayı bir millet tanımlıyor, ülke içinde ayrı bir bayrak tanımlıyor... Şimdi bunlar bunu Meclis'te yapıyor. Yarın İstanbul'da CHP ve Ekrem İmamoğlu şu anda bu zemini hazırlıyor, bunun taşlarını döşüyor. Yarın İstanbul'da büyükşehirde grup kurduklarında aynı şeyi orada yapacaklar. İzmir'de kurduklarında aynı şeyi orada yapacaklar, Mersin'de, Adana'da aynısını yapacaklar. Esenyurt'ta Akdeniz'de Toroslar'da... Özellikle Esenyurt'ta CHP kendi adayını çekiyor ve PKK sempatizanı, DEM Parti kökenli birisini oraya belediye başkan adayı yapıyor. Kazanırsa göreceğiz DEM Parti'ye geçecek ve orasını bir terör yuvası haline getirecek.

Kaynak: Akşam