Alperen Kekilli, 2016 yılında çıkardığı İşte Geliyor Özel Harekat marşı ile milyonlarca kişiye ulaşmış ve herkesin gönlünde taht kurmayı başarmıştır. Ülkü Ocakları Genel Merkez Sanatçısı olarak bilinen Alperen Kekilli hakkında detaylı bilgiler...

ALPEREN KEKİLLİ KİMDİR

İşçi bir baba ve ev hanımı bir annenin beş çocuğundan ikincisi olan Alperen Kekilli 23 ağustos 1977 Adana doğumludur. Anne ve Baba tarafından Avşar boyuna mensuptur. 

Ortaokul yıllarında dayısından esinlenerek bağlama çalmaya heves edip öğrenmeye başlamıştır. Yine o yıllarda Ülkü Ocakları ( o zamanki ismi Bizim Ocak )ile tanışmış ilk sahnesini 1996 yılında Adana Karaisalı Bizim Ocak konserinde yapmıştır. yine o dönem bölge aşıkları ile bir çok programda sahne almıştır.

Alperen-1

1997 yılında Evlenen Alperen Kekilli’nin Kağan (1998) ve Selver Aleyna (2003) adında iki çocuğu vardır.

Askerden sonra Baba mesleği olan elektrik işinde çeşitli Ülkelerde ve çeşitli şehirlerde bir çok büyük projelerde çalışmış bu sırada müzik sadece hobi olarak kalmıştır.
2012 yılında uzun bir aradan sonra ilk defa Polatlı Ülkü Ocakları konseri ile başlayıp 2013 yılında Grup Göktürkleri kurarak Ülkü Ocakları Genel Merkez Sanatçısı olmuştur.

2016 yılında "İşte Geliyor Özel Harekat" marşı ile Çeşitli dijital platformlarda milyonlarca kişiye ulaşmış, yıllarca gittiği bütün şehirlerde ve sınır ötesi harekatlarda,üs bölgelerinde Kahraman Asker ve Polisimizi ziyaret edip onların gönlünde taht kurmuştur.
2017 yılında Grup Göktürkler den ayrılıp müzik hayatına tek devam etmiştir
2018 yılında ilk albümü "Aşk’a Dair" i çıkarmıştır.

Kaynak: Haber Merkezi