İtalyanlardan Türk SİHA'larına büyük övgü!

Türkiye'nin dünya basınından düşmeyen SİHA'ları İtalyan gazetesi tarafından da incelendi. Manşete taşınan Türk SİHA'larına övgüler yağdırıldı. İtalyan L'Antidiplomatico adlı gazetede 'Türkiye'nin F-35'lere cevabı' haberine yer verildi.

İtalyanlardan Türk SİHA'larına büyük övgü! - Sayfa 1

Ankara'nın çok yakında bir silah ihracatçısı olabileceğini yazan İtalyan gazetesi L'Antidiplomatico, Türk savunma sanayisinin yükseliğini yazdı, SİHA'lardan 'oyun değiştirici olarak bahsetti.

İtalyanlardan Türk SİHA'larına büyük övgü! - Sayfa 2

Siyaset haberleriyle öne çıkan İtalyan L'Antidiplomatico adlı gazetede, Türkiye'nin drone sistemlerine geniş olarak yer veren ve övgüyle bahseden bir haber yayınlandı.

İtalyanlardan Türk SİHA'larına büyük övgü! - Sayfa 3

Türkiye'nin Rusya'nın ürettiği S-400 sistemlerini satın aldığı için Amerika Birleşik Devletleri tarafından F-35 programından çıkarıldığını hatırlatan haberde, Türkiye'nin ordusunu güçlendirmek için gerekli teçhizatı üretmek için daha fazla çaba sarf ettiği ve böylece dışa bağımlılığını azaltarak kendi kendine yettiği ifade edildi.

İtalyanlardan Türk SİHA'larına büyük övgü! - Sayfa 4

"Bayraktar'dan Rusya ile iş birliğine... Türkiye'nın F-35 programından çıkarılmasına cevabı" başlıklı haberde son 10 yılda çok fazla şeyin değiştiği ve pek çok gözlemciye göre Ankara'nın çok yakında bir silah ihracatçısı olabileceği yazıldı.Haberde, "15. Uluslararası Savunma Fuarı (IDEF 2021), özel zırhlı araçlardan güdümlü füzelere ve insansız hava araçlarına kadar Türk savunma sanayisinin en son gelişmelerini gösteren en son durak oldu." ifadeleri kullanıldı.