Kemal Kılıçdaroğlu ve çocuklarını sülalesine vasiyet etmesinden kısa bir süre sonra oğlu Fatih’in partinin kasasını patlattığı iddiaları ortaya atıldı. Kayıp 132 milyon davasıyla birlikte, işadamlarından para toplandığı, bu paraların parti kasasına girmeden özel kalem müdürü ve eşine teslim edildiğinden bahsedildi. Parti içi taciz ve tecavüz iddiaları da cabası…

Kılıçdaroğlu, muhtemelen İP’te yaşananlardan sonra vasiliği reddederek başına gelebilecek daha büyük kötülüklerin önüne geçmek istemiştir. Hoş, CHP’de de aynı vukuatlar yaşanmış ama kendisi sağ salim kurtulmuştu.  Oğlu Ekrem ile kardeşi Mansur hayırsız çıkmış, sırtını yasladığı Özgür’ü de ilk fırsatta koltuğu altından çekivermişti. Yaşanan bunca aile dramından sonra bir de Meral’in kayıp milyonlarının ya da Fatih’in partinin kasasını patlatmasının derdini tasasını mı çekecekti… Tek çare huzurlu bir homeofis tutup tüm akrabalık bağını reddetmekti… Öyle de yaptı.

Ama taklidi peşini bırakmadı…

Her adımda bir twit atıyor, her olaya karışıyor, yerli yersiz yorumda bulunmayı “Genel Başkanlık” zannediyordu.

Kılıçdaroğlu, HDP ile ittifakı kuvvetlendirmek için terörist Selahattin Demirtaş’ın “Devran” isimli kitabından uyarlanan tiyatroya eşi Selvi Hanımı göndererek Pervin Buldan’la poz verdiriyordu.

Taklidi Özgür Özel ise Pervin Çakar isimli tescilli Türkiye düşmanı birinin operasını dinlemek için Pervin Buldan’a eşlik ediyor ve yeni ittifaklara selam çakıyor.

14 ve 28 Mayıs’ın sırtı kündeden kalkmayan ortakları yeni bir ittifak için taklalar atıp, akrabalık ilişkilerini yeniden tesis etmek için ortak bir tanıdık aramaya başladı.

Yeni CHP’nin ikinci Genel Başkanı Özgür Özel, ağır sözlerle ittifaktan ayrılan Meral Akşener’i tavlamak için, “Meral ablam ile beraber pek çok zorluğu aşacağımıza inanıyorum”sözleriyle tekrar masaya davet etti. Yeni CHP’nin “Gölge Genel Başkanı” Ekrem İmamoğlu ise Meral Akşener ile 10 dakika telefonda konuşuyor, “istediğimiz zaman yüz yüze de görüşürüz”diyerek samimiyetin devam ettiğini göstermek istiyordu. CHP ile İP arasında kadrolu ulak olan Mansur Yavaş ise Akşener’i ziyaret ederek Özgür Özel’in selamını getirdiğini söylüyordu. CHP İP’i kıskaca almış, kaçacak alan kalmasın diye de başına bekçi dikmişti.

CHP-İP-HEDEP arasında dokunan kan bağı mekiki yeni bir ittifak arayışına doğru evirildi. Sanki geçmişteki tek sıkıntı Kılıçdaroğlu’ymuş gibi bir de onsuz kurulan bir ittifakı denemek isteyen hayırsız ortaklar farklı sonuç almanın hayalini kurmaya başladı.

Meral Akşener belediyelerden yüzde 50 pay almanın düşüyle yatıp kalkıyor, HEDEP’e de CHP’nin payından pay verilsin istiyor. Özgür Özel ise ittifakın kurulması için CHP’yi bile vermeye hazır olduğunu iştahlı bir şekilde sergiliyor. HEDEP, 31 Mart ve 28 Mayıs seçim sonuçlarından aldığı ders sayesinde masanın altından çıkıp görünür bir ortak olmayı istiyor. Özgür Özel de zaten HEDEP’le “şeffaf ittifak” yapacağını söylüyor.

CHP-İP-HEDEP ittifakı biraz opera, biraz tiyatro, biraz da şantaj eşliğinde yeniden nefes almaya başlıyor.

CHP’nin dişlerini boynuna geçirdiği İP yönetimi parti içinde yaşanan rezilliklerin faturasını “ittifaksız seçim” arayışlarına ve “81 ilde ayrı aday” çıkarma politikalarına bağlıyor. Demek ki CHP ve HEDEP ile ittifaka devam etseler bunlar yaşanmayacak, bu iddialar doğruysa da bir şekilde üzerinin örtülmesi sağlanacaktı. İP yönetimine göre ittifaktan koptukları için bir anda gizli bir el her şeyi ifşa ediyor…

İP ile ittifakın devamını isteyen CHP olduğuna göre, İP’in ayrı aday çıkarmasından rahatsız olan da CHP’dir. Yani İP’liler, Özel ve İmamoğlu kardeşleri parti içini karıştırmakla suçluyor. Teslim bayrağını açmadıkları taktirde daha büyük olayların patlak vereceğinden korkuyorlar. Akşener’in son günlerde keçeyi sula salıp CHP ile görüşmelerini hızlandırmasının altında da bu sebep yatıyor.

Bu sürecin en rahat adamı ise Kılıçdaroğlu…

CHP’deki koltuğunun gitmesine sebep olan Meral Akşener’in partisinde yaşanan rezillikleri, pijamalarını çekerek uzandığı koltuğunda Selvi hanımın patlattığı mısır eşliğinde sabahlara kadar başa sarıp sarıp izliyordur…

“Selvi hanım biz bu filmi daha önce izlemiş miydik?”

“Evet bey. İttifaka 5 kala yaşanan dram”