Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), terör örgütü PKK'nın siyasi kolu HEDEP yani yeni ismi DEM Partisi'yle kol kola girdi. Kurultayda bile terör suçlusu Selahattin Demirtaş'a selam gönderen Özgür Özel, eski genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun izinden gitti. Kürt devleti isteyen ve Türkiye'yi işgalci gören Pervin Chakar'ın elini öptü ve 'pişman değilim' bile dedi.

Destek almak için DEM'in kapısını çaldı

Yerel seçimlerde ittifak kurmak için PKK'nin siyasi kanadı DEM'in kapısına gitti. İşte CHP'nin yol arkadaşı DEM'den peş peşe bebek katili teröristbaşı Öcalan mesajları geldi. DEM'in Şanlıurfa Milletvekili Ömer Öcalan, sosyal medyadan yaptığı açıklamada tehdit gibi ifadelere yer verdi.

Öcalan'dan hadsiz tehdit

Teröristbaşı Öcalan'ın serbest kalması çağrısı yapan Ömer Öcalan, "Çözüm diyalog zeminin oluşturulmasındadır. Ölümler rakamlardan ibaret görülemez. Kürt sorunu şiddetle bertaraf edilemiyor. Şiddet ve savaş sorunu derinleştiriyor. Onurlu çözüm tecridin kaldırılması ve Sayın Abdullah Öcalan ile diyaloğun başlatılmasındadır" ifadelerine yer verdi.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Altılı Masa'nın ortağı olmasına rağmen masada yer almayan HDP (DEM Parti) yerel seçimlerde destek vermek için CHP'ye yeni bir şart koştu. CHP ile olası bir yerel seçim iş birliğinin eşit koşullarda ve şeffaf bir şekilde yapılması gerektiğini söyleyen DEM Parti Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları Oruç, "Kiminle iş birliği içinde olacaksak, o iş birliği eşit koşullarda, masa etrafında herkesin gözü önünde görünür bir şekilde olsun istiyoruz" dedi.

Teröristbaşına 'mektup' kampanyası

Terör partisi DEM, İmralı'da tutulan terör örgütü elebaşı Öcalan'a mektup gönderilmesi için çağrıda bulunarak "Sayın Öcalan Kürt sorununda demokratik çözümün anahtarıdır, İmralı'dan yükselen ses barışın sesidir" dedi.

Hem DEM'in hem de milletvekili Ömer Öcalan'ın yaptığı terör paylaşımları, Özgür Özel ve CHP'nin kurduğu kirli ittifakı bir kez daha gözler önüne serdi.

92495667-ibaof0tsjnkglhkxezjd

Kaynak: Yeni Şafak

Editör: Bilge Güler