TUA Uzay Teknolojileri Uzman Yardımcısı alacak TUA Uzay Teknolojileri Uzman Yardımcısı alacak

ilan.gov.tr'de yer alan ilana göre; 2547 sayılı Kanun'un ilgili maddeleri hükümlerince öğretim elemanları alınacaktır.

ilan şu şekilde;

İzmir Tınaztepe Üniversitesi Rektörlüğünden

ÖĞRETİM ELEMANI ALIM İLANI


İlan Tarihi : 06/01/2023
Son Başvuru Tarihi : 20/01/2023

Üniversitemizin aşağıda belirtilen Fakülte/Meslek Yüksekokulu bölüm ve programlarına 2547 sayılı Kanun'un ilgili maddeleri hükümlerince öğretim elemanları alınacaktır.
 

FAKÜLTE ANABİLİM DALI KADRO UNVANI SAYI ARANILAN NİTELİKLER
Tıp Fakültesi Histoloji ve Embriyoloji Dr. Öğr. Üyesi 1 Histoloji ve Embriyoloji alanında doktora yapmış olmak. Elektron mikroskobi ve üç boyutlu hücre kültürü konusunda uluslararası çalışmaları olmak.
Tıbbi Biyokimya Prof. Dr. 1 Tıp Fakültesi mezunu olmak. Tıbbi Biyokimya Uzmanı olmak. Tıp Fakültesinde lisans ve lisansüstünde eğitim deneyimi olmak. HLA konusunda yurtdışı deneyimi olmak.
Dr. Öğr. Üyesi 1 Tıp Fakültesi mezunu olmak. Tıbbi Biyokimya alanında tıpta uzmanlık eğitimi almış olmak. Önlisans ve Lisans eğitiminde ders vermiş olmak.
Dr. Öğr. Üyesi 1 Tıp Fakültesi mezunu olmak. Tıbbi Biyokimya alanında tıpta uzmanlık eğitimi almış olmak.
Tıbbi Mikrobiyoloji Prof. Dr./ Doç. Dr./Dr. Öğr. Üyesi 2 Tıbbi Mikrobiyoloji alanında doktora ya da tıpta uzmanlık eğitimi almış olmak. Tercihen viroloji alanında deneyimli olmak.
Tıbbi Biyoloji Dr. Öğr. Üyesi 1 Biyomedikal Bilimler alanında Yüksek Lisans ve Tıbbi Biyoloji ve Genetik Alanında Doktora eğitimi almış olmak. Doktora sonrası yurt içi ve yurtdışında en az 5 yıl araştırma deneyimine sahip olmak. Kanserde kişiselleştirilmiş tıp uygulamaları ve hedeflenmiş tedaviler konularında yayınları olmak.
Tıbbi Genetik Prof. Dr./ Doç. Dr./Dr. Öğr. Üyesi 1 Tıp Fakültesi mezunu olmak. Tıbbi Genetik alanında tıpta uzmanlık eğitimi almış olmak.
Tıbbi Patoloji Prof. Dr. 1 Tıbbi Patoloji Uzmanı olmak. Meme patolojisi ve jinekopatoloji alanında deneyimi olmak, Sıvı bazlı sitoloji konusunda eğitim almış olmak
Prof. Dr./ Doç. Dr./Dr.Öğr.Üyesi 1 Tıbbi Patoloji Uzmanı olmak. Tercihen sitoloji alanında deneyimli olmak
Acil Tıp Dr.Öğr.Üyesi 1 Acil Tıp alanında tıpta uzmanlık eğitimi almış olmak.Yatakbaşı karotis doppler ultrasonografi konusunda çalışma yapmış olmak.
İç Hastalıkları Dr.Öğr.Üyesi 1 İç hastalıkları alanında tıpta uzmanlık eğitimi almış olmak.
Doç. Dr. 1 İç hastalıkları alanında tıpta uzmanlık eğitimi almış olmak. Nefroloji yan dal uzmanlığı bulunmak.
Prof. Dr. 1 İç Hastalıkları alanında tıpta uzmanlık eğitimi almış olmak. Tıbbi onkoloji uzmanı olmak. Tıbbi onkoloji klinik bilgi yönetim sistem yazılım geliştirme konusunda deneyimli olmak.
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Dr. Öğr. Üyesi 1 Çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı olmak. Çocuk acil servisinde göğüs ağrısı konusunda çalışma yapmak.
Genel Cerrahi Doç. Dr. 1 Genel cerrahi uzmanı olmak. Anal fistüllerde lazer ablasyonu ile ilgili çalışmalar yapmış olmak. Wilson hastalığı ve karaciğer nakli ile ilgili çalışma yapmış olmak.
Prof. Dr. 1 Genel Cerrahi Uzmanı olmak. Meme ve endokrin cerrahisinde deneyimli olmak. Tıp Fakültesi eğitiminde deneyimli olmak.
Kadın Doğum Dr. Öğr.Üyesi 1 Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olmak. Servikal preinvaziv lezyonlarda risk faktörleri hakkında çalışmalar yapmış olmak. Jinekolojik endoskopik ileri cerrahi eğitimi almış olmak.
Enfeksiyon Prof. Dr. 1 Sinir sistemi ve hastane enfeksiyonları konularında çalışmaları olmak.
Nöroloji Prof. Dr./ Doç. Dr./Dr.Öğr.Üyesi 1 Nöroloji alanında tıpta uzmanlık eğitimi almış olmak.
Psikiyatri Dr.Öğr.Üyesi 1 Psikiyatri uzmanı olmak, şizofrenide eksiklik sendromu ve duygu tanımı üzerine çalışması bulunmak.
Dermatoloji Dr.Öğr.Üyesi 1 Dermatoloji uzmanı olmak, Malign melanom konusunda araştırma yapmış olmak
Göğüs Cerrahisi Prof. Dr./ Doç. Dr./Dr.Öğr.Üyesi 1 Göğüs cerrahisi alanında tıpta uzmanlık eğitimi almış olmak.
Beyin ve Sinir Cerrahisi Doç. Dr. 1 Beyin ve Sinir Cerrahisi alanında tıpta uzmanlık eğitimi almış olmak. Hayvan deneyi çalışmalarında deneyimli olmak.
Dr.Öğr.Üyesi 1 Beyin ve Sinir Cerrahisi alanında tıpta uzmanlık eğitimi almış olmak. Spinal cerrahi alanında bilimsel çalışmalar yapmış olmak. Hipofiz cerrahisinde nöronavigasyon kullanımı konusunda bilimsel çalışma yapmış olmak.
Anesteziyoloji ve Reanimasyon Dr.Öğr.Üyesi 1 Anestezi ve Reanimasyon alanında tıpta uzmanlık eğitimi almış olmak. Melatonin ile ilgili bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
Dr.Öğr.Üyesi 1 Anestezi ve Reanimasyon alanında tıpta uzmanlık eğitimi almış olmak. Entübasyon sırasında oluşan hemodinamik yanıtlar ile ilgili bilimsel çalışma yapmış olmak.
Kulak, Burun ve Boğaz Hastalıkları Doç. Dr. 1 Kulak Burun ve Boğaz Hastalıkları alanında tıpta uzmanlık eğitimi almış olmak. HPV ile ilişkili baş boyun kanserleri konusunda bilimsel çalışmaları olmak.
Göz Hastalıkları Doç. Dr./ Dr.Öğr.Üyesi 1 Göz hastalıkları alanında tıpta uzmanlık eğitimi almış olmak. Oküler immünoloji ve inflamasyon alanında çalışma yapmış olmak
Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Prof.Dr. 1 Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi alanında tıpta uzmanlık eğitimi almış olmak. Tıp Fakültesi eğitiminde deneyimli olmak.
Çocuk Cerrahisi Prof. Dr./ Doç. Dr/Dr. Öğr. Üyesi 1 Çocuk cerrahisi alanında tıpta uzmanlık eğitimi almak.
Diş Hekimliği Ortodonti Prof. Dr. 1 Diş hekimliği Fakültesi mezunu olmak. Ortodonti alanında uzmanlık ya da doktora yapmış olmak. Ortodontik tedavi sonrası okluzal kuvvetlerin analizi ve osteoentegre implant destekli ortodontik hareketler konusunda çalışmalar yapmış olmak.
Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Prof. Dr. 1 Beslenme ve Diyetetik lisans mezunu ve aynı alanda Doçent olmak. Alanında yurt dışı deneyime sahip olmak.
Doç. Dr. 1 Beslenme ve Diyetetik lisans mezunu ve aynı alanda Doçent olmak. Toplu Beslenme Sistemleri alanında lisans ve/veya yüksek lisans yapmış olmak Beslenme ve Diyetetik alanında lisans düzeyinde ders vermiş olmak.
Hemşirelik Dr. Öğr. Üyesi 1 Psikiyatri Hemşireliği alanında Doktora yapmış olmak.
Fizyoterapi Dr. Öğr. Üyesi 1 Fizyoterapi ve Rehabilitasyon alanında doktora yapmış olmak.
Arş. Gör. 1 Fizyoterapi ve Rehabilitasyon alanında yüksek lisans yapıyor olmak.
Odyoloji Dr. Öğr. Üyesi 1 Kulak Burun ve Boğaz Hastalıkları alanında tıpta uzmanlık eğitimi almış olmak. Total larinjektomi ile ilgili bilimsel çalışma yapmış olmak.
Öğr. Gör. 1 Odyoloji alanında Yüksek lisans yapmış ve aynı alanda Doktora yapıyor olmak. Odyoloji alanında lisans düzeyinde ders vermiş olmak.
Ebelik Arş.Gör. 1 Ebelikte yüksek lisans veya doktora yapıyor olmak.
Dil ve Konuşma Terapisi Doç. Dr. 1 Kulak Burun Boğaz Hastalıkları alanında tıpta uzmanlık eğitimi almış olmak. Odyoloji ve Konuşma Bozuklukları alanında yüksek lisans yapmış olmak. Vokaloji alanında çalışmalar yapmış ve klinik deneyime sahip olmak.
Dr. Öğr. Üyesi 1 Ses eğitimi alanında yüksek lisans, Müzik eğitimi alanında doktora yapmış olmak. Vokoloji konusunda mesleki deneyime sahip olmak.
Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Anestezi Prof. Dr. 1 Anestezi ve Reanimasyon alanında tıpta uzmanlık eğitimi almış olmak. En az 5 yıl profesör olarak üniversite deneyimine sahip olmak. Ön lisans ve lisans eğitiminde en az 5 yıl deneyime sahip olmak.
Dr. Öğr. Üyesi 1 Anestezi ve Reanimasyon alanında tıpta uzmanlık eğitimi almış olmak.
Ağız Diş Sağlığı Dr. Öğr. Üyesi 1 Diş Hekimliği Fakültesi mezunu olmak. Endodonti alanında doktora yapmış olmak. Rehber yol oluşturan niti sistemler üzerinde micro ct ile çalışmalar yapmış olmak
Eczane Hizmetleri Dr. Öğr. Üyesi 1 Tıbbi Farmakoloji alanında doktora yapmış olmak
Fizyoterapi Öğretim Görevlisi 1 Fizyoterapi lisans mezunu olmak. Kas iskelet sistemi hastalıkları alanında yüksek lisans yapmış olmak ve Fizyoterapi alanında en az 10 yıllık iş tecrübesi olmak.
Öğretim Görevlisi 1 Fizyoterapi lisans mezunu olmak ve 2 yıl alanında çalışmış olmak ya da yüksek lisans mezunu olmak.
Ortez ve Protez Öğretim Görevlisi 1 Fizyoterapi lisans mezunu olmak ve 2 yıl alanında çalışmış olmak ya da yüksek lisans mezunu olmak.
Dr. Öğr. Üyesi 1 Fizyoterapi lisans mezunu olmak, tercihen ortez protez alanında doktora yapmış olmak.
Öğretim Görevlisi 1 Sağlık alanı Lisans programlarından mezun olmak koşuluyla Ortopedik Protez ve Ortez ön lisans veya Ortopedik Protez ve Ortez Yüksek lisans Mezunu olmak. Tercihen Ortopedik Ortez Protez alanında en az 5 yıl mesleki deneyime sahip olmak
Patoloji Teknikleri Prof./Doç./Dr. Öğr. Üyesi 2 Tıbbi Patoloji alanında tıpta uzmanlık eğitimi almış olmak. Tercihen Sitoloji alanında deneyimli olmak.
İlk ve Acil Yardım Öğretim Görevlisi 2 Tıp fakültesi mezunu olmak. En az 10 yıl Acil Serviste çalışma deneyimine sahip olmak.
Optisyenlik Dr. Öğr. Üyesi 1 Göz Hastalıkları Uzmanı olmak, En az 20 yıl mesleki deneyime sahip olmak.


Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği", “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” hükümleri uyarınca ilandaki "Aranan Nitelikler" başlığı altında yer alan koşulları sağlayan öğretim elemanlarından;

Profesör kadrolarına başvuracak adaylar; Web sayfamızda yer alan başvuru dilekçelerine, YÖK formatında özgeçmişlerini, 3 adet vesikalık fotoğraflarını, nüfus cüzdan suretlerini, onaylı öğrenim belgelerini (lisans, yüksek lisans, doktora, doçentlik), (e-Devlet çıktısı diplomalar da kabul edilmektedir) adli sicil belgelerini, nüfus kayıt örneği, ikametgâh, askerlik terhis belgesi, eDevletten hizmet belgelerini ekleyerek çıktı olarak, 6 adet flash bellek dosyada ise; bilimsel çalışma ve yayınlarını, YÖK formatlı özgeçmişlerini, diplomalarını hazırlayarak aşağıda adresi belirtilen İnsan Kaynakları Birimine iletmeleri gerekmektedir.

Doçent kadrolarına başvuracak adaylar; Web sayfamızda yer alan başvuru dilekçelerine, YÖK formatında özgeçmişlerini, 3 adet vesikalık fotoğraflarını, nüfus cüzdan suretlerini, onaylı öğrenim belgelerini (lisans, yüksek lisans, doktora, doçentlik), (e-Devlet çıktısı diplomalar da kabul edilmektedir) adli sicil belgelerini, nüfus kayıt örneği, askerlik terhis belgesi, ikametgah eDevletten hizmet belgelerini ekleyerek çıktı olarak, 4 adet flash bellek dosyada ise; bilimsel çalışma ve yayınlarını, YÖK formatlı özgeçmişlerini, diplomalarını hazırlayarak aşağıda adresi belirtilen İnsan Kaynakları Birimine iletmeleri gerekmektedir.

Doktor Öğretim Üyesi kadrolarına başvuracak adaylar; Web sayfamızda yer alan başvuru dilekçelerine (kadronun ilan edildiği Fakülte/Meslek Yüksekokul birimlerine hitaben yazılacaktır), YÖK formatında özgeçmişlerini, 3 adet vesikalık fotoğraflarını, nüfus cüzdan suretlerini, onaylı öğrenim belgelerini (lisans, yüksek lisans, doktora),(e-Devlet çıktısı diplomalar  da kabul edilmektedir) adli sicil belgelerini, nüfus kayıt örneği, ikametgâh, askerlik terhis belgesi, e-Devletten hizmet belgelerini ekleyerek çıktı olarak, 4 adet flash bellek dosyada ise; bilimsel çalışma ve yayınlarını, YÖK formatlı özgeçmişlerini, diplomalarını hazırlayarak aşağıda adresi belirtilen Dekanlık / Müdürlüğe iletmeleri gerekmektedir.

Öğretim Görevlisi kadrolarına başvuracak adaylar; Web sayfamızda yer alan Fakülte/Meslek Yüksekokul birimlerine hitaben yazacakları dilekçelerine, aşağıda istenen belgeleri ekleyerek Dekanlık / Müdürlüğe iletmeleri gerekmektedir.

Öğretim Görevlisi Başvurularında İstenen Belgeler;
- Özgeçmiş(YÖK Formatında),
- ALES sonuç belgesi (ilgili puan türünden en az 70 puan almış olmak),
- Yabancı dil sınav sonuç belgesi (Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 50 puan almış olmak-SHMYO hariç),
- Onaylı lisans, yüksek lisans diplomaları ve varsa doktora öğrenci belgeleri, (e-Devlet çıktısı olabilir)
- Onaylı lisans Transkripti,
- Nüfus cüzdanı fotokopisi,
- 3 Adet vesikalık fotoğraf,
- Adli sicil belgesi,
- Nüfus kayıt örneği,
- İkametgâh,
- Askerlik terhis belgesi,
- e-Devletten hizmet belgesi,
Varsa ilgili alanda bilimsel çalışmalarını kapsayan dosya.

Başvuru Yapılacak Adres: İzmir Tınaztepe Üniversitesi Aydoğdu Mah.1267/1 Sok.No.4 35400 Buca/İZMİR
İrtibat numarası: 0850 822 49 88
Son başvuru tarihi ilanın yayın tarihinden itibaren 15 gündür.
Müracaatlar elden veya posta/kargo yoluyla, yukarıda belirtilen ilgili adrese yapılacaktır.
Süresi içinde yapılmayan ve eksik evrakla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.
 

Öğretim Görevlisi Başvuru Takvimi
İlan Başvuru Tarihi 06.01.2023
Son Başvuru Tarihi 20.01.2023
Ön Değerlendirme 24.01.2023
Sınav Tarihi 26.01.2023
Nihai Değerlendirme 31.01.2023


Ön değerlendirme Sonuçları ve nihai değerlendirme sonuçları Üniversitemizin www.tinaztepe.edu.tr web adresinde yayınlanacak olup, bu aynı zamanda tebligat niteliğinde olacaktır. Ayrıca tebligat yapılmayacaktır.
Yurt dışından alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurul'ca denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir.
Ön değerlendirme ve Değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyet notunun hesaplanmasında, Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen 4’lük not sisteminin 100’lük not sistemine eşdeğerliliği tablosu kullanılacaktır.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.