Jandarma bekçi alımı ne zaman yapılacak 2021? EGM Jandarma bekçi alımı başvuru şartları nedir?

Jandarma bekçi alımı başvuru tarihleri hakkındaki araştırmalar hızlandı. Bu alanda istihdam olmak isteyen çok sayıda genç konunun detaylarını araştırıyor. Emniyet Genel Müdürlüğü ve Polis Akademisi Başkanlığı’ndan yapılacak açıklama ile bekçi alımının ayrıntıları belli olacak. Peki, jandarma bekçi alımı ne zaman yapılacak 2021? Bekçi alımı başvuru şartları nedir? İşte detaylar...

Google Haberlere Abone ol
Jandarma bekçi alımı ne zaman yapılacak 2021? EGM Jandarma bekçi alımı başvuru şartları nedir?
13.09.2021 23:05

Binlerce insanın başvuru yapmak istediği bekçilik kadrosuna ilişkin detaylar gündemdeki yerini koruyor. Jandarma Genel Komutanlığı (JGK) ve Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) bünyesinde 10 bin bekçi alımı yapılacak. 2021 bekçilik alımı sürecini takip edenler, jandarma bekçi alımı ne zaman yapılacağı ve bekçi alımı başvuru şartlarını sorguluyor.

JANDARMA BEKÇİ ALIMI BAŞVURULARI NE ZAMAN 2021?

Emniyet Genel Müdürlüğü'nün (EGM) duyurusuna göre, Jandarma Genel Komutanlığı (JGK) ve Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) bünyesinde 10 bin bekçi alımı yapılacak.

2021'de 10 bin jandarma bekçi alımı yapılacağının açıklamasının ardından bekleyiş sürüyor.

2021 bekçi alımı için başvuru tarihi henüz açıklanmadı. Konuyla ilgili açıklama yapıldığında sayfamızdan takip edebilirsiniz.

2021 BEKÇİLİK BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

En az lise veya dengi okul mezunu olmak,

En az 167 cm boyunda olmak,

Beden kitle indeksi 18 (dâhil) ile 27 (dâhil) arasında olmak.

31 yaşından gün almamış olmak

Ağır hapis veya altı aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas veya yüz kızartıcı başka bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak,

Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak,

Alkol, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımı nedeniyle tedavi görmüş veya görüyor olmamak.

Yorumlar