Sol bek ve stoper pozisyonlarında gösterdiği başarılı grafik sonrası Jayden Oosterwolde'nin adı Transfer dedikodularına karıştı. Konuya ilişkin açıklamada bulunan İsmail Kartal, futbolcuya teklif geldiğini ve reddettiklerini belirtti. Kartal ayrıca Hollandalı futbolcunun olası transferinden kulübün iyi bir kazanç sağlayacağını vurguladı.

İSMAİL KARTAL: KAÇ HAFTA OOSTERWOLDE İLE UĞRAŞTIM

İsmail Kartal, Oosterwolde'yi stoper oynamak için zor ikna ettiğini belirtirken, " Oosterwolde geçen sezon ‘Böyle oyuncu mu olur, neden aldınız’ diyorlardı. Sezon başı kiraya verilecekti, ben görmek istedim. Sol bekte gelişimini sağladık. Sonra stoperlerde problemler de olduğunu anlayınca içeriden birini monte etmem gerektiğini düşündüm. Stoperde oynatmak istediğimi söyledim, kabul etmedi. Kaç hafta onunla uğraştım. Sonunda kabul etti, stoper oynamasını öğrettim." dedi.

"SATARSAK ÇOK CİDDİ BİR GELİRİ OLACAK"

Oosterwolde'nin geleceği ile ilgili de konuşan Kartal, "Avrupa’nın önemli kulüpleri Oosterwolde’yi soruyor. Devre arası istediler, vermedik. Aldık ekip olarak kulübe stoper olarak da kazandırdık. Satarsak çok ciddi bir geliri olacak." ifadelerini kullandı.

Editör: Haber Merkezi