Süper Lig'in 30. haftasında Fenerbahçe, deplasmanda MKE Ankaragücü'nü 3-2 mağlup etti. Karşılaşmanın ardından Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın eski futbolcusu Josef de Souza bir paylaşımda bulundu.

JOSEF DE SOUZA: EN AĞIR ŞEKİLDE CEZALANDIRIN

Beşiktaş forması giydiği dönemde bir MKE Ankaragücü taraftarının saha içinde fiziksel saldırısına uğrayan Souza, bu olaydan dem vurarak, "Türk futbolunun bugünkü gibi olaylarla sınırlı olmadığını biliyorum ama bunun önüne geçmek için TFF'nin sporcuları koruması ve olaylara karışan taraftar ve kulüpleri cezalandırması gerekiyor. En ağır şekilde cezalandırın" ifadelerini kullandı.

FENERBAHÇE TARAFTARINA GÖNDERME

Josef de Souza daha sonra yaptığı bir başka paylaşımda, "Takım arkadaşlarımı ve hakemleri savunduğum için yargılandım, bugün Fenerbahçeli oyuncuların onurlandırılmasını isterdim. Çünkü onlar cesurdu. Taraftarların ağır şekilde cezalandırılmasını isterdim. Futbol sahada kazanılır ve kaybedilir. Birçok Fenerbahçe taraftarı takım arkadaşlarımı savunduğum için cezalandırılmamı istedi, bugün onların yüzlerini görmek isterdim!" ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Josef de Souza geçen sezon MKE Ankaragücü-Beşiktaş maçında tribünlerin sahaya inmesi sonucu bir taraftarın fiziksel saldırısına uğraşmıştı. Yaşanan olaylar sonrası Souza, 1 ma. ceza almıştı.

Editör: Haber Merkezi