Türkiye'nin güncel meselelerini ele almak üzere toplanacak olan kabine, çeşitli önemli başlıkları içeriyor.

İşte kabinenin gündeminde yer alacak konular:

EMEKLİ MAAŞLARI VE ZAM FARKI

Yeni yıl ile birlikte emeklilere yapılan zam oranları arasındaki fark, kamuoyunun dikkatini çekiyor. Hükümet, bu farkın kapatılması için çalışmalar yürütecek.

EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI DÜZENLEMESİ

Emeklilerin en düşük maaşlarının gözden geçirilmesi ve artırılması hedefleniyor. Bu konuda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ve Hazine Maliye Bakanı'nın sunum yapması bekleniyor.

EKONOMİK GELİŞMELER

Faiz artışlarının piyasalara etkisi ve enflasyonla mücadele stratejileri, ekonomi başlığı altında kabinede değerlendirilecek.

TİCARET BAKANLIĞI DENETİMLERİ

Ticaret Bakanlığı'nın yürüttüğü fiyat artışlarına yönelik denetimler, kabinenin gündeminde yer alacak.

TERÖRLE MÜCADELE

Türk Silahlı Kuvvetleri ve Milli İstihbarat Teşkilatı'nın sınır ötesi operasyonları ve terörle mücadeledeki son gelişmeler, kabinede detaylı bir şekilde ele alınacak.

İSVEÇ'İN NATO ÜYELİĞİ PROTOKOLÜ

Meclis Dışişleri Komisyonu'nda kabul edilen İsveç'in NATO üyeliği protokolü, kabinenin değerlendireceği önemli konulardan biri olacak. ABD Dışişleri Bakanı Blinken ile İstanbul'da gerçekleşen görüşmelerin detayları da masaya yatırılacak.

İBB Adayı Kurum: "Biz, hep İstanbul’un sorunlarına çözüm bulmak için çalışacağız" İBB Adayı Kurum: "Biz, hep İstanbul’un sorunlarına çözüm bulmak için çalışacağız"

Kabinenin bu önemli gündemiyle ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın toplantı sonrasında kameraların karşısına geçmesi bekleniyor.

Editör: Ferhat Erdemir