Kader Bağlayınca filmi nerede, ne zaman çekildi? Kader Bağlayınca filmi konusu ne, oyuncuları kim?

Başrollerinde Türk sinemasının en çok sevilen karakterlerinden Tarık Akan ve Gülşen Bubikoğlu'nun yer aldığı Kader Bağlayınca filmi yeniden izleyicisinin karşısına çıkıyor. Ayrıntıları merak edilen Kader Bağlayınca filmi nerede ve ne zaman çekildiği araştırılıyor.

Google Haberlere Abone ol
Kader Bağlayınca filmi nerede, ne zaman çekildi? Kader Bağlayınca filmi konusu ne, oyuncuları kim?
26.09.2021 12:00

Yönetmenliğini Orhan Aksoy'un üstlendiği senaryosunu Fuat Özlüer ve Erdoğan Tünaş'ın kaleme aldığı Kader Bağlayınca filmi bugün sinema severlerle buluşuyor. 360 Tv'de yayınlanan filmin bazı detayşarı merak ediliyor. Peki, Kader Bağlayınca filmi konusu ne, oyuncuları kimler? İşte ayrıntılar...

KADER BAĞLAYINCA FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Dram ve komedi türündeki Kader Bağlayınca filminin konusu şöyle:

Zeynep (Gülşen Bubikoğlu) ve Murat (Tarık Akan) aynı gazinoda çalışan, sık sık kavga eden iki sevgilidir. Zeynep çiçek satmakta , Murat ise fotoğraf çekmektedir. Bir gün gazinoya müşteri olarak gelen mafya babası Bekir (Bek İmamverdi) saldırıya uğrar ve Zeynep onun hayatını kurtarırken yaralanır. Bekir yaralanan Zeynep’i bırakmaz ve yanına alır. Zeynep Murat’ı kızdırmak için Bekir’le gider. Bir gün birlikte gazinoya eğlenmeye gelirler. Zeynep’in amacı Murat’ı kıskandırmak ve amacına ulaşır. Bir süre sonra Zeynep evine dönmek ister. Ama Bekir onu bırakmaz. Çünkü aşık olmuştur. Zeynep için büyük bir parti düzenler ve onu yatıyla mavi yolculuğa çıkartır. Murat gizlice yatta saklanmaktadır. Amacı, Zeynep’le konuşabilmektir. Bekir Zeynep’le evlenmek istediğini açıklar. Zeynep korkusundan sesini çıkaramaz, çaresiz kabullenir. Ters davranışları yüzünden yattan atılan Murat ise gizlice geri gelir. Zeynep’le barışıp buluşmaya başlarlar. Bekir’in koruması Arif (Kadir Savun) iki sevgiliyi birlikte görünce Bekir’e anlatır ve kaçmalarını engeller. Zeynep’i de Bekir’in yanına götürür. Bekir’in Zeynep’ten vazgeçmeye hiç niyeti yoktur. Eğer kaçarlarsa ikisini de yaşatmayacağını söyler. Ama Zeynep’i canından çok seven Murat yata gelir ve genç kızı alır. Bekir tüm zalimliğine karşı Zeynep’e duyduğu büyük sevgi ve zaafından; hiçbir şey yapamamanın çaresizliği ile gitmelerine izin verir. Arkalarından üzüntü ve gözyaşları ile bakakalır. Aşk bir daha galip gelmiştir.

KADER BAĞLAYINCA FİLMİ NE ZAMAN, NEREDE ÇEKİLDİ?

1976 yılında vizyona giren Kader Bağlayınca filiminin çekimleri Muğla'nın Bodrum ilçesinde gerçekleştirilmiştir.

KADER BAĞLAYINCA FİLMİNİN OYUNCULARI KİMLER?

Yeşilçam'dan birçok ünlü ismin rol aldığı Kader Bağlayınca filiminin oyuncuları şöyle:
Tarık Akan
Gülşen Bubikoğlu
Beyk İmanverdi
Kadir Savun
Turgut Özatay
Oktar Durukan
Elif Pektaş
Nubar Terziyan
Muammer Gözalan
Kudret Karadağ
Yusuf Sezer
Süheyl Eğriboz
Hakkı Kıvanç
Osman Han
Bülent Avcı
Yusuf Çetin
Nezihe Güler
Tevfik Şen
Ekrem Dümer
Niyazi Gökdere
Yadigar Ejder
Ali Demir
Yusuf Çağatay
Orhan Çoban
Tevhit Bilge
Hayko
Nükhet Duru

Yorumlar