Kadirli Belediyesi tarafından şehit öğretmen parkı açıldı

Kadirli Belediyesi ve İlksan tarafından yapılan Şehit Öğretmenler Parkı dualarla 24 Kasım öğretmenler gününde açıldı.

Kadirli Belediyesi tarafından şehit öğretmen parkı açıldı - Sayfa 1

Şehit Kansu Küçükateş Mahallesi Sağlık Meslek Lisesi Önünde yapımı tamamlanan Şehit Öğretmenler Parkının açılışına Kadirli Kaymakamı Vehbi Bakır, Kadirli Belediye Başkanı Dr Ömer Tarhan, İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak, Türk Eğitim Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Genel Sekreteri Musa Akkaş, İlksan Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Tapsız, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa As, Ak Parti İlçe Başkanı İsmail Oruç MHP İlçe Başkanı Alptekin Uçmak, Ülkü Ocaklar İlçe Başkanı Coşkun Akgöllü, Belediye Başkan yardımcıları Cezmi Yavuz,Mahmut Zararsız,Hakan Semercioğlu,Mahmut Akarman daire müdürleri Muhtarlar dernek başkanı Süleyman Büyükakçalı STK Temsilcileri ile Şehit Anneleri,öğretmenler öğrenciler ve davetliler katıldı.


Kadirli Belediyesi tarafından şehit öğretmen parkı açıldı - Sayfa 2

Kuran-ı Kerim tilaveti, Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile birlikte başlayan programın açılış konuşmasını İlksan Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yılmaz yaptı. 


Kadirli Belediyesi tarafından şehit öğretmen parkı açıldı - Sayfa 3

Yılmaz Bayrağımızın dalgalandığı her noktada fedakârca gelecek nesillerimizi yetiştiren, küçücük boş dimağlara yaşamları boyunca kendilerine gerekebilecek bilgileri sabır ve sevgiyle öğreten, insanlık tarihinin en önemli ve ölümsüz mesleğini yürüten öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyor; başta Başöğretmen Mustafa Kemal ATATÜRK ve ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum dedi.Kadirli Belediyesi tarafından şehit öğretmen parkı açıldı - Sayfa 4

Yılmaz konuşmasına şöyle devam etti; " Kurum olarak aldığımız karar doğrultusunda her yıl “Eğitim Şehitlerini” hatırlamak, unutulmamalarını sağlamak için şehit ailelerimizin bulunduğu illerde etkinlikler tertip etmekteyiz. Amaçları vatanına ve milletine hizmet etmek, milletini aydınlık geleceğe hazırlamak, körpe yavrularına vatan ve millet aşkı vermek ve onların toplumda iyi bir birey olmalarını sağlamak olan eğitimcilerimiz, ülkemizin en ücra yerlerine elinde bir kalemle giderek hizmet etmektedirler. Ancak hizmetten başka gayesi olmayan eğitim çalışanları, bölgenin aydınlanmasını istemeyen, toplumun cahil ve biatçı kalmasını isteyen terör örgütleri tarafından, öğretmenlerimiz şehit edilmişlerdir. Şehit öğretmenlerimizin unutulmaması için Bugün burada anlamlı bir günde Kadirli Belediyemizin yaptığı Şehit Öğretmenler Parkının açılışını yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.