CHP’de Kemal Kılıçdaroğlu, Ekrem İmamoğlu ve Özgür Özel üçlüsü arasında aralıksız bir tiyatro oynanıyor. Kongrede genel başkanlığı kaybeden Türk siyasetinin kara mizahı Kemal Kılıçdaroğlu, “Yenilmedim. Ayaktayım” rollerini gazete ve sosyal medyada kendisini sık sık hatırlatarak güzelce oynuyor. Özgür Özel, kongrede Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul desteğiyle kazanmasının ezikliğini bir türlü üzerinden atamadı. Ekrem İmamoğlu’ndaki kibir ve ukalalık hiç eksilmeden devam ediyor ve “Özgür Özel’e kongreyi ben kazandırdım” edasıyla adeta CHP’nin gölge Genel Başkanı gibi davranıyor. CHP’nin içinde şiddetli güç kavgaları yaşanıyor. Dışa karşı kuyruğu dik tutuyor gibi görünseler de ‘kafamda kırk tilki dolaşıyor, kırkının da kuyruğu birbirine değmiyor’ duruşu dışarıdan kendisini bariz belli ediyor.

Türk siyasetinin kara mizahı Kemal Kılıçdaroğlu, geceleri uykusunda sürekli Ekrem İmamoğlu’nu karabasan gibi gördüğü şüphesiz olduğu halde, “2019 yerel seçimlerinde umudu nasıl yeşerttiysek ve devletleşmiş bir partiye karşı milletin kaçınılmaz zaferinin ilk tohumlarını nasıl attıysak, partimiz bütün bileşenleri ile bu seçimlerde de gerekeni yapacak ve bütün büyük şehirleri kazanacaktır. Bu bağlamda, desteğim TAMDIR! Arzum BUDUR!” edebiyatı parçalamış… Göz yaşartıcı değil mi?

Başka iller için bu sözler belki doğrudur ama İstanbul için asla değildir.

Çünkü Kemal Kılıçdaroğlu’na yakın, onunla gönül bağı olan, onunla hareket eden kime sorarsanız sorun “Ekrem İmamoğlu’na İstanbul’da kaybettireceğiz” inancı ile hareket ettiğini hissedeceksiniz.

Türk siyasetinin kara mizahı Kemal Kılıçdaroğlu’nun hikâyeleri doğru olmuş olsaydı, gazeteci Enver Aysever’in Özgür Özel ile Kemal Kılıçdaroğlu görüşmesine yönelik 'Bildiğim, emin olduğum bir şey var. Özgür Bey ile Kemal Bey'in yaptığı ikili görüşmede, Özgür Bey diyor ki, ‘Genel başkanım lütfen beni bu adamdan kurtarın.’ Şaka gibi geliyor değil mi? ama gerçek… İstedikleri kadar yalanlasınlar, bunu her yerde ispatlarım. Kemal Bey'e pişman olduğunu, Ekrem Bey'in başına bela olduğunu ve parti kültürünü bilmediğini söylüyor.'' şeklindeki iddiasını inkar ederdi ama ne Özel ne de Kılıçdaroğlu inkâr edemedi. CHP’nin mevcut Genel Başkanı, eski Genel Başkan’dan kalkıp da CHP’nin İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan “kurtarılma” desteği istiyorsa zaten ortada CHP’nin büyük bir problemi var demektir.

Özgür Özel, Kemal Kılıçdaroğlu’nu devirmek için Ekrem İmamoğlu’ndan yardım istemiş ve bunu da başarmıştı. Şimdi ise Ekrem İmamoğlu’nun kendini ezmesi ve CHP Eşbaşkanı gibi davranması yüzünden İmamoğlu ile beraber devirdikleri Kemal Kılıçdaroğlu’ndan destek istemektedir.

Türk siyasetinin kara mizahı Kemal Kılıçdaroğlu da her ne kadar beylik laflarla “Parti içinde birlik ve beraberlik, başarı için çalışma” numaraları çekse de gerek Özgür Özel’in gerekse Ekrem İmamoğlu’nun içine düştüğü bu durumdan çok memnun olduğu bariz…

CHP’ye vatana ihanet olarak geçecek her unsuru kanserli hücre gibi yerleştiren Kemal Kılıçdaroğlu, bizzat kendinin el verdikleri tarafından devrilmiş olsa da hala CHP’yi tekrar ele geçirme hesapları hep diri olduğu açık… Sosyal medyada her konuda sık sık ahkâm kesmesi, gazete ve dergilere yazdığı köşe yazılarıyla “Ben buradayım” mesajı veren Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Siyaseti bırakmadım. Her gün vatandaşlarla, ziyarete gelenlerle görüşüyorum. Belli konularda daha derinlikli düşünmeye zamanım var. 15-20 günde bir felsefeciler ve sosyologların da aralarında olduğu bir akademisyen grubuyla Türkiye’nin ve dünyanın sorunlarını konuşuyoruz, değerlendiriyoruz. Gazetelere makaleler yazıyorum, analizler yapıyorum.” açıklaması da boş vaktinde bolca mizahını güçlendirdiğini göstermektedir. Bu sözleri duyunca inanın çok güldüm. Sanırım duyan ve onun siyasi geçmişini bilen başkaları da gülmekten kırılmıştır.

Kemal Kılıçdaroğlu “Derinlikli düşünüyormuş…”,

Kemal Kılıçdaroğlu “Felsefecilerle, sosyologlarla sorunları konuşuyor ve değerlendiriyormuş…”

Bak sen…

‘’Özgür Özel’i devirmek, Ekrem İmamoğlu’ndan intikam almak’ dışında onun artık bir derdinin ve hedefinin olmadığını akıl sahibi herkes biliyor.

Bence, onun ilk işi Özgür Özel’in “Beni kurtarın” talebini yerine getirip partiyi Ekrem İmamoğlu’ndan kurtarmak, sonra ise Özgür Özel’in elinden CHP koltuğunu tekrar kendine almayı denemek olacaktır.

Atatürk gibi dahi bir devlet adamının kurduğu koskoca CHP, Kemal Kılıçdaroğlu, Özgür Özel ve Ekrem İmamoğlu gibi adamların elinde oyuncak oldu. Atatürk’ün izinde olan CHP’liler için bundan daha büyük utanç var mı?