Kamu bankaları kredi faizlerini indirdi mi? Konut kredisi faiz oranları ne kadar oldu 2021?

Merkez Bankası'nın politika faizinde yaptığı 200 baz puanlık indirimin ardından, kamu bankalarının kredi faiz oranlarında indirime gidileceği yönündeki iddialarda son dakika gelişmesi yaşanıyor. Peki, Kamu bankaları kredi faizlerini indirdi mi? Konut kredisi faiz oranları ne kadar oldu?

Ekonomi
Haber Girişi:
Son Güncelleme:
Google Haberlere Abone ol
Kamu bankaları kredi faizlerini indirdi mi? Konut kredisi faiz oranları ne kadar oldu 2021?

Merkez Bankası, geçtiğimiz hafta faizler yüzde 18'den yüzde 16'ya düşürmüştü. Bu karar sonrası vatandaşlar bankalardaki kredi faiz oranlarında indirim olup olmayacağını merak ediyordu. Peki Kamu bankaları kredi faizlerini indirdi mi? Konut kredisi faiz oranları ne kadar oldu? Detaylar haberde.

KAMU BANKALARI KREDİ FAİZLERİNİ İNDİRDİ Mİ? KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI NE KADAR OLDU?

Ziraat Bankası, VakıfBank ve Halkbank tarafından yapılan ortak açıklamada, kurumsal kredi faiz oranlarında ürün ve vade yapısına göre 200 baz puana kadar indirim yaptığını duyurdu.

Kamu bankaları konut kredileri faiz oranlarında 1 milyon TL, altı tutarlarda yüzde 1,29, 1 milyon TL üzerindeki tutarlarda yüzde 1,34 faiz oranları uygulayacak.

Konut kredileri faiz oranlarında ise 26 Ekim'den itibaren geçerli olacak. Bankalardan yapılan açıklamada, "Bankalarımız, bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da ülkemiz ekonomisinin ve istihdamının güçlendirilmesine katkı sağlamaya, müşterilerimizin ve firmalarımızın yanında olmaya devam edecektir." ifadelerine yer verildi.

Özel bankaların da önümüzdeki günlerde faiz indirimine gitmesi bekleniyor. 

Yorumlar