Kemal Kılıçdaroğlu’na Kayseri ziyaretinde “PKK bağlantılı Nuşirevan Elçi'yi neden başdanışmanınız yaptınız?" sorusu sorulmuş, o da  "CHP'de çalışmak istiyorum diyen kişiyi geri mi gönderelim?” cevabını vermişti.

Nuşirevan Elçi de CHP’de tam Kemal Kılıçdaroğlu’nun çizgisine uygun bir şekilde çalışmalarına başladı.

Barzani’ye ait Rudaw’a konuşan Kemal Kılıçdaroğlu'nun danışmanı Avukat Nuşirevan Elçi, CHP’nin HD(P)KK çizgisine uyumlu açıklamalar yapmış.

Mesela “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Kürdistan lafından çok rahatsız oluyorum” demişti. Bu şekilde bir tavır ile sizin bahsettiğiniz projeleri yerine getirileceğine inanıyor musunuz?” sorusunu sormuşlar, o da şöyle cevap vermiş…

Nuşirevan Elçi: Bu sözleri duyduktan sonra, ben de kendisine sordurdum ve “Ben böyle bir şey demedim” dedi. Bunu ben de Google’da diğer yerlerde baktım araştırdım. Böyle bir şey dememiş. Böyle bir şey söylediğini belirten kimse iftira atmıştır.”

Geçmişte terör örgütü PKK’ya yakın söylemleri, eylemleri ve paylaşımları olan Nuşirevan Elçi, Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Kürdistan” lafından rahatsız olmadığını söylüyor.

Evet, Kemal Kılıçdaroğlu bu sözden rahatsız değildir. Çünkü Barzani’nin 2017 yılında sözde bağımsız Kürdistan kurma girişimine destek olmuştu.

Bunu da Barzani’nin 25 Eylül 2017’de yapmaya kalktığı bağımsızlık referandumuna destek vermek için Türkiye’deki çeşitli kuruluşların oluşturduğu “Referanduma Destek Komitesi”nin Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu makamında ziyaret etmesiyle öğrenmiştik. Basına kapalı olan görüşmenin ardından açıklama yapan Kürdistan Sosyalist Partisi (PSK) Genel Başkanı Mesut Tek, “Görüşme oldukça olumlu bir atmosferde geçti. Olumlu bir görüşme oldu” demekle yetinmiş, Kılıçdaroğlu’nu ziyaret eden ekipte bulunan Özgürlük ve Sosyalizm Partisi Genel Başkanı Sinan Çiftyürek ise Kılıçdaroğlu’nun bağımsızlık referandumuna bakışını “Kemal Kılıçdaroğlu görüşmemizde bütün milletlerin olduğu gibi Güney’in de referanduma gitmeye hakları olduğunu söyledi” şeklinde izah etmişti. Demek ki neymiş, Kemal Kılıçdaroğlu sözde Kürdistan’ın kurulmasına Irak’ta sıcak bakmaktadır. Irak’ta sıcak bakıyor da Suriye’de bakmaz mı?

Elbette orada da terör örgütü YPG’nin ABD adına sözde Kürdistan kurmasını destekliyor. YPG’yi öve öve bitiremiyorsa elbette onların misyonunu destekliyor demektir. Irak ve Suriye’de sözde Kürdistan’ı isteyen, PKK’nın siyasi uzantısı HDP ile ittifak ve iş birliği yapıyorsa elbette Türkiye’de sözde Kürdistan’ın bir parçasını isteyecektir. Zaten CHP yöneticileri açık açık “Sınırımızda PKK(PYD) devlet kursun” demedi mi?

Kemal Kılıçdaroğlu zıvanadan çıkmış birisidir. Zaten böyle danışmanları CHP’ye doldurarak daha da zıvanadan çıkmaya çalışmaktadır.

Nuşirevan Elçi’nin terör örgütü PKK’ya destek veren konuşmaları, yazıları, paylaşımları olmasına rağmen bugün Atatürk’ün kurduğu partide başdanışman yapılmıştır. Kemal Kılıçdaroğlu’nun yaklaşımı, cevabından da anlaşılacağı üzere “Dışarıda PKK’yı savunacağına gel CHP’de savun” şeklindedir.

Nuşirevan Elçi röportajında Zaten CHP iktidar olmadığı sürece bu sorunu çözemez. Projeleri tabii ki var. Yerel yönetimlerin güçlendirilmesi diyoruz artık adı özerklik veya başka türlü de konulabilir” cümlesini de kurarak CHP’nin özerklik vaatleriyle uyumlu bir açıklama yapmıştır. Bu açıklamalar “CHP iktidarında Avrupa yerel yönetim özerklik şartını mutlaka getireceğiz” diyen Kemal Kılıçdaroğlu’nu mutlu edecek açıklamalardır.

Görüldüğü gibi Kemal Kılıçdaroğlu sözde Kürdistan’a da özerklik, federasyon düşüncelerine de oldukça sıcak bakmaktadır. O yüzden Nuşirevan Elçi gibi PKK yandaşları CHP’de cirit atmaktadır. Kandil ve Pensilvanya stepnesi Kılıçdaroğlu da o trajikomik aklıyla Ülkücü sıfatıyla bazı soytarılara CHP’de danışman görevi vererek ihanetinin üzerini kapatacağını sanıyor. Kemal Kılıçdaroğlu siyasetteki rezil hâline bakmadan bir de MHP’ye akıl vermeye kalkıyor.

Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’yi PKK’nın büyük partisi hâline getirmiştir. CHP’de Atatürkçü kalmamış. PKK’lılar, FETÖ’cüler, DHKP-C’liler cirit atmaktadır.

Atatürk ismiyle kim CHP’yi savunuyorsa çağımızın ahmaklarıdır.

Kemal Kılıçdaroğlu işte böyle bir CHP yaratmanın mimarıdır. HDP kapanırsa Kandil üzülmesin, büyük bir evladı hâline gelen CHP’ye kavuşmuştur.