6’lı masanın cumhurbaşkanı adayının kim olduğu duyulur duyulmaz HDPKK derhâl harekete geçti.

Bay Kemal ile HDP eş genel başkanları görüştü, anlaştı, Bay Kemal’e destek noktasında kafaları o kadar netti ki, bu görüşmenin hemen ardından HDP aday çıkarmayacağını açıkladı.

Ve HDP’nin bu açıklamasını takiben Kandil korosundan birbiri ardına destek açıklamaları gelmeye başladı.

*** 

Önce PKK’lı teröristbaşı Murat Karayılan “14 Mayıs’ta sadece cumhurbaşkanı değil, sistem de değişecek” dedi.

Sonra bir başka PKK’lı terörist Duran Kalkan “AK Parti-MHP faşist, sömürgeci, soykırımcı diktatörlüğüne karşı sekiz yıldır en büyük mücadeleyi PKK yürüttü” dedi ve Bay Kemal’e “Her türlü desteği vereceklerini” söyledi.

Ardından Kandil’in sözde yöneticilerinden Bese Hozat “Biz HDP’nin Millet İttifakı’nı destekleme tutumunu değerli, önemli ve anlamlı buluyoruz. Seçimlerin sonucunu doğrudan etkileyecektir. Bu tutumu destekliyoruz. Seçim süreci ile birlikte güçlü bir mücadele yürütülürse bu faşist iktidar 14 Mayıs’ta yıkılacaktır” dedi.

***

Ve bu destek açıklamalarına her gün yeni birisi eklendi.

Her gün Kandil mağarasından başka biri çıktı, Bay Kemal için neden eylemsizlik kararı aldıklarını açıkladı, Bay Kemal’i destekleme nedenlerine bir yeni sebep ekledi.

Kandil 2018 yılında gerçekleştirilen seçimlerde aday olan terörist Selahattin Demirtaş’a da destek vermiş ama inanın onun için bu kadar çırpınmamıştı.

Şu an için ortada öyle bir durum var ki sanırsınız Bay Kemal, Kılıçdaroğlu olan soyadını Kandildaroğlu olarak değiştirdi, teröristler de onu bu nedenle sahiplendi.

Ama Kandil’in Bay Kemal’e duyduğu aşkın sebebi bundan çok fazlası tabii…

***

Herkes bu sebebin Bay Kemal’in HDP üzerinden PKK’ya verdiği sözler olduğunu düşünürken ve bu sözlerin ne olduğunu bulmaya çalışırken ipuçları HDP’li bazı isimlerin açıklamalarından geldi.

Sırrı Sakık “Biz üç-beş bakanlık pazarlığı peşinde değiliz. Biz bu sistemi değiştireceğiz, bizim küçük hesaplarımız yok. Biz 100 yıllık Cumhuriyet’i değiştireceğiz” dedi.

Ahmet Türk “Bu dönem, Sayın Öcalan’ın özgürleşme dönemidir” dedi.

***

100 yıllık Cumhuriyet’i değiştirmek…

Bebek katili Öcalan’ı özgürleştirmek…

Belli ki PKK’nın Bay Kemal’den aldığı sözlerin bazıları bunlar…

***

Aksini iddia etmek isteyen varsa buyursun…

Önce PKK’dan gelen destek açıklamaları karşısında Bay Kemal’in neden sessiz kaldığını açıklasın…

Sonra da Bay Kemal’in Kandil’den gelen açıklamalara karşı “benim terör örgütünün desteğine ihtiyacım yok” dediğini kanıtlasın görelim, hodri meydan…