Kandil’in şubesi oldular

Cumhuriyet tarihi içindeki hiçbir seçimde gaflet, dalalet ve hatta ihanet bu kadar öne çıkmamış, bu kadar belirleyici olmamıştı. HDP’den gelen açıklamalar karşısındaki suskunluk, zilletin kimlere teslim olduğunun ispatıdır.

22.03.2019 09:45

Yerel seçimlerin bir beka tercihine dönmesinden rahatsız olanlar, Türk milletinin gözleri önünde yaşanan ihanetleri görmek yerine, “savaşa mı gidiyoruz, belediye başkanlarımızı seçeceğiz” gibi beyanlarla, işin aslını gizlemeye, karşı karşıya olduğumuz tehlikeyi perdelemeye uğraşıyorlar. Tespiti doğru yapalım ki, teşhisimiz de anlam kazansın. 31 Mart seçimlerinde yerel yöneticilerimiz belirlenecek, buna bir itirazımız yok. Ancak, mesele bu kadar basit değil. Ortaya çıkacak sonuca göre, ülkemizin varlığı, milletimizin birliği üzerinde yeni ve tehlikeli tartışmalar başlatılacağını anlamamak için kör ve akılsız olmak gerekiyor.  

 HİÇBİR SEÇİM BU KADAR ÖNEMLİ OLMAMIŞTI
           Belki en son söyleyeceğimizi, en başında açıkça yazalım. Cumhuriyet tarihi içindeki hiçbir seçimde gaflet, dalalet ve hatta ihanet bu kadar öne çıkmamış, bu kadar belirleyici olmamıştı. Terör olaylarının zirvede olduğu yıllarda bile, bölücü partiler bu kadar ileri gidemiyordu. 31 Mart seçimlerinde zillet ittifakı açık ve aleni şekilde terör örgütlerine sarılmış, iradelerini ipotek etmiş ve teslim olmuşlardır. PKK uzantıları, Kandil’in uşakları açıkça zilleti oluşturanlara talimatlar veriyor, meydan okuyor, tehditler savuruyor. HDP sözcülerinin, eş başkanlarının beyanları orta yerde durmaktadır. 11 Büyükşehir’de neden aday çıkarmadıklarını açıkça ilan etmiştir. Zilletin adaylarının buralarda kendileri sayesinde seçim kazanacağını söylemiştir. Bu kadarla da kalmamış, bunun bir karşılığı olacağını göstermiştir. Zilletin kimlerle ne tür iş birlikleri yaptıkları, PKK uzantılarına ne sözler verildiği bu açıklamalarla ortalığa saçılmıştır. Sayın Bahçeli’nin belirttiği gibi, Atatürk’ün partisi CHP, HDP’nin kumanda merkezi, Kandil’in ana karargâhı haline getirilmiştir.

HDP KARŞISINDA SUSUYORLAR
CHP ve İP’in başındakiler, cımbızla çekilmiş sözler üzerinden, çoğu zaman da aslı astarı olmayan yalanlara dayalı olarak ortalığı ayağa kaldırmaya uğraşıyorlar. İP Başkanı'nın Denizli’de söyledikleri, siyasetin sınırlarını çok aşmış ve mahkemelere taşınmıştır. Kılıçdaroğlu’nun bir vatandaşın haddini ve maksadını aşan ve sadece kendisini bağlayan sözleri üzerinden siyaset geliştirip, meydanları inletmeye çabaladığını, kahramanlık naraları attığını ibretle izliyoruz. Ama diğer taraftan Kandillilerden gelen ve doğrudan kendilerini bağlayan açık, net, kesin beyanlar karşısında susuyor ve geriye çekiliyorlar. Rol icabı birkaç cılız laf edilse de, HDP sözcülerinin açıklamalarına cevap olan, reddeden bir açıklama duyulmamıştır ve hiçbir zaman da duyulmayacaktır. Susmak kabullenmektir. Bu suskunluk, zilletin HDP’ye teslim olduğunun ispatıdır.

BİBER, BEKADAN ÖNEMLİ DEĞİL
Daha çok şey söylenebilir, ancak sadece bu kadarı zillete belediye vermenin, ülkeyi hangi tehlikelere açık hale getireceğini anlamak ve anlatmak için fazlasıyla yeterlidir. Bütün bunlar gösteriyor ki, bu seçimler sadece belediye başkanlarını seçmekle sınırlı değildir. Çok dikkatli olmak, doğru karar vermek ve harekete geçmek lazımdır. Karşı karşıya kaldığımız tehlike, sadece Kandil’in tayin ettiği teröristlerin belediyelere yerleştirilmesi ve dağlardan temizlenen hainlerin, buralarda yeniden canlanması ile de sınırlı değildir. Sistem üzerinde bir tartışma başlatılacağı kesindir. Bir kriz ve kaos arayışı şimdiden başlamıştır. Siyaseti bir belirsizliğe sürüklemek hedeflenmektedir. Etrafımızda bu kadar sorun var. İçeride ivedi çözüm bekleyen meselelerimiz mevcut. Ekonomi üzerinden başlatılan saldırı kesintisiz devam etmektedir. Biber ve patlıcanı terörle mücadelenin, dış saldırıların önüne geçirmek, hiçbir akıl ve vicdan sahibi insanın yapacağı ve kabul edebileceği bir iş değildir. Bu ülke ve milletle meselesi olanların tamamının zilletten yana tavır koymasının bir anlamı, bir sebebi olmalıdır.  Cumhur İttifakı'nın kesin iradesi karşısında bütün hesapları suya düşenler için zillet tek ve son ümit haline gelmiştir.

GERİ SAYIM BAŞLADI
Artık geri sayım başlamıştır. Kararsızlık, sandığa gitmemek, küsmek, geri çekilmek gibi bir tercihimiz olamaz. Her şey meydandadır. Bilenler bilmeyenlere anlatmalı, kafalardaki soru işaretleri giderilmeli ve bütün küçük hesaplar, özel beklentiler bir kenara bırakılmalıdır. Bir beka seçimine gidiyoruz. Bunun dışında söylenenler doğru ve iyi niyetli değildir. Biber ve patlıcan fiyatları elbette önemlidir, ama ülkemizin varlığı ve birliği her şeyin üzerindedir. Yaptığı işlerin hesabını veremeyen şaibeli adaylara, Kandil uzantılarının talimatı ile hareket edenlere belediye teslim edilemez.

                   ADAY FARKI
Yoğun bir propaganda dönemi yaşanmıştır ve adaylar program ve projelerini anlatma fırsatı bulmuşlardır. Yerel hizmetlerin karşılanması, hizmet ve icraat yönünden, iddia ve donanım bakımından Cumhur İttifakı'nın adayları, zillete açık ara fark atmaktadır. Tahmin ve tespitleri hiçbir zaman doğru çıkmayan, sadece bir algı operasyonu aparatı olmaktan ileri gidemeyen araştırma şirketlerinin, milletimizin zihnini bulandırma gayretleri beyhudedir. Artık bir inandırıcılıkları kalmamıştır ve çabaları sonuç vermeyecektir. Türk milletinin bütün bu şartları dikkate alacağı ve şaşmaz sağduyusu ile bekamıza sahip çıkacağı kanaatindeyiz.