Kansere yol açıyor... Tek bir damlası bile zehir saçıyor uzak durun!

Ne kadar sağlıklı besleniyor olursanız olun, gün içerisinde tükettiğiniz ve çok masumane olduğunu düşündüğünüz bazı içecekler sağlığınızı büyük oranda tehdit edebiliyor. Özellikle yüksek miktarda şeker içeren gazlı içecekler, meyve suları ve hatta krema ve şeker kullanılarak yapılan kahvelerin kansere yakalanma riskinizi ciddi oranda arttırdığı ortaya çıktı.

Kansere yol açıyor... Tek bir damlası bile zehir saçıyor uzak durun! - Sayfa 1

Severek tüketilen ve oldukça lezzetli bir tada sahip bu içecekler, kansere yol açtığı gibi sağlığınızı çok farklı alanlarda da tehdit ediyor.

Kansere yol açıyor... Tek bir damlası bile zehir saçıyor uzak durun! - Sayfa 2

ŞEKERLİ İÇECEKLERİN TÜKETİMİ KANSERE YOL AÇIYOR

The American Journal of Clinical Nutrition'da yayınlanan bir makalede, 120.000'den fazla bireyin incelendiği kolorektal kanser insidansı ve hastalıktan ölüm verilerinin şekerle tatlandırılmış içecekleri ne kadar tükettikleri ve fruktoz alım miktarları karşılaştırıldı.

Kansere yol açıyor... Tek bir damlası bile zehir saçıyor uzak durun! - Sayfa 3

Yapılan araştırmalar ve incelemeler sonucunda şeker alımının kanserle yakından ilişkili olduğu ortaya çıktı. Tümörlerin artmasına neden olan şeker, özellikle ilerleyen yaşla birlikte tehlikeli olabiliyor.

Kansere yol açıyor... Tek bir damlası bile zehir saçıyor uzak durun! - Sayfa 4

Farklı bir deyişle, şekerli içecekleri tüketmek, başta kolorektal kanser olmak üzere kanser tümörlerinin kötüleşmesine yol açmaktadır.