KAP'a bildirildi! Vedat Muriç'in bonservis bedeli belli oldu

Fenerbahçe, Kosovalı golcüsü Vedat Muriç'in transferi hakkında KAP'a bilgilendirme yaptı. Fenerbahçe'nin açıklamasında, Muriç için Lazio ile 17 milyon 500 bin euroya anlaşıldığı belirtildi.

Google Haberlere Abone ol
KAP'a bildirildi! Vedat Muriç'in bonservis bedeli belli oldu
15.09.2020 19:00

Fenerbahçe, Lazio ile Muriç için 17 milyon 5800 bin euroya anlaştığını KAP'a bildirdi.

Vedat Muriç'in Lazio'ya transferi tamamlandı. Yapılan anlaşmaya göre Lazio, Muriç için Fenerbahçe'ye 17.5 milyon Euro bonservis bedeli ödeyecek. İtalyan ekibi ayrıca, sportif başarılara bağlı olarak 2.5 milyon Euro da bonus ödeyecek.

Sarı-lacivertli ekipten KAP'a yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Sağlık kontrollerinin tamamlanması ile profesyonel futbolcumuz Vedat Muriqi'in İtalyan Kulübü S.S. Lazio'ya, oyuncunun tarafımızla olan sözleşmesinin 17.500.000 Avro net bedelle feshi karşılığında transferi konusunda taraflarca anlaşma sağlanmıştır. Transfer bedeline ilaveten, S.S. Lazio kulübünün sportif sonuçlarına bağlı olarak S.S. Lazio, Kulübümüze aşamalı olarak azami net 2.500.000 Avro bonus bedeli ödeyecektir. Ayrıca, S.S. Lazio tarafından Futbolcunun ileride diğer bir kulübe transferi halinde S.S. Lazio tarafından elde edilecek transfer bedeline bağlı olarak Kulübümüze %5 bonus bedeli ödeyecektir."

Yorumlar