Kadir İnanır yıllar sonra yeniden sinemada! Kapı filmi oyuncuları kim, konusu ne?

'Kapı' filminin vizyon tarihi belli oldu. Türk Sineması'nın ünlü jönü Kadir İnanır'ın yer aldığı sinema filmi Kapı, sinemaseverler tarafından oldukça merak ediliyordu. Vizyon tarihinin belli olmasıyla birlikte, Kapı filmi pek çok kişi tarafından araştırılmaya başlandı. Konusu ve oyuncularının mera edildiği film şimdiden gündemdeki yerini aldı. Peki, Kapı filmi oyuncuları kim, konusu ne? İşte 'Kapı' filminin vizyon tarihi...

Kadir İnanır yıllar sonra yeniden sinemada! Kapı filmi oyuncuları kim, konusu ne?
Editör Şenay Koca 14.03.2019 13:27

'Kapı' filminin vizyon tarihi izleyicilerle paylaşıldı. 12 Nisan'da sinemaseverlerle buluşacak olan filmse şimdiden ilgiyi üzerine çekmeyi başardı. Gerek oyuncuları, gerekse konusu bakımından oldukça güçlü bir film olma iddiası taşıyan "Kapı"hakkındaki ayrıntılar, vatandaşlar tarafından yoğun bir şekilde araştırılmaya devam ediyor. Peki, Kapı filmi oyuncuları kim, konusu ne? İşte, 'Kapı' filminin vizyon tarihi ve film hakkında merak edilenler...

Kapı filmi oyuncuları kimler?

Başrollerini Kadir İnanır (Yakup), Vahide Perçin (Şemsa), Timur Acar (Remzi), Aybüke Pusat (Nardin) ve Erdal Beşikçioğlu’nun (Efrem) üstlendiği film Mezopotamya’nın kalbinden, 2019’ün Türkiyesi’ne uzanacak.

Kapı filmi konusu ne?

Ahşap ustası olan Yakup ile eşi Şemsa, yıllar önce Mardin’den Berlin’e göç eder. Üç çocukları ve torunları ile birlikte Berlin’de yaşayan Süryani aile, burada düzenlerini kurup mutlu bir yaşam sürer. Ancak bir gün Mardin’den gelen beklenmedik haber ailenin hayatını değiştirir. Telefonda aldıkları haber yirmi beş yıl önce kaybettikleri oğulları Mikhael ile ilgilidir. Ailenin yıllar önce yaşadığı acı aldıkları haber ile yeniden canlanır. Yakup ve Şemsa vakit kaybetmeden Mardin’e giderler. Onlara bu yolculuklarında torunları Nardin de eşlik eder. Yıllar önce ayrıldığı köyüne geri dönen Yakup, gördükleri karşısında şok olur. Köyü terk edilmiş, evi ise yağmalanmış bir halde bulur. Evin kapısının sökülüp alındığı gören Yakup, kapının peşine düşmeye karar verir. Kapıyı bulmak için Nardin ve kapıyı yerinden söken kaçakçı Remzi ile yola çıkan Yakup önce Kayseri’ye oradan da İstanbul’a gider. Yakup kendisi için büyük önem taşıyan kapıyı bulabilecek midir?

'Kapı' filminin vizyon tarihi ve diğer bilgiler...

Vizyon Tarihi: 12 Nisan
Yönetmen: Nihat Durak 
Senaryo: Filiz Üstün Durak 
Yapım: Durak Film
Yapımcı: Filiz Üstün Durak & Önder Köse
Oyuncular: Kadir İnanır (Yakup), Vahide Perçin (Şemsa), Timur Acar (Remzi), Aybüke Pusat (Nardin), Erdal Beşikçioğlu (Efrem), Sermet Yeşil (Saim), Nilay Erdönmez (Asya), Özgün Çoban (Samuel), Reyhan Özdilek (Harran), Musa (Sinan Helvacı)
Müzik: Güldiyar Tanrıdağlı
Görüntü Yönetmeni: Eyüp Boz

Yorumlar