Soğuk hava ile birlikte yurdun genelinde kar yağışı bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün haftalık tahminlerine göre, önümüzdeki hafta boyunca Türkiye genelinde kar yağışları bekleniyor. Salı gününden itibaren hava sıcaklıklarının düşmesiyle birlikte Marmara, Batı ve Orta Karadeniz bölgelerinde kar yağışlarının etkisini göstermesi tahmin ediliyor. Çarşamba günü itibariyle ise kar yağışının yurdun geneline yayılması öngörülüyor.

İstanbul'u da kapsayacak olan soğuk hava dalgasıyla birlikte AKOM uyarıda bulunarak vatandaşları tedbirli olmaya çağırıyor.

SİBİRYA KÖKENLİ SOĞUK HAVA DALGASI İSTANBUL'U ETKİSİ ALTINA ALACAK

AKOM'un yaptığı açıklamaya göre, 8 Ocak Pazartesi gününden itibaren Sibirya kökenli soğuk hava dalgasının İstanbul'u etkisi altına alması bekleniyor. Sıcaklıkların 5 ila 8 derece düşeceği tahmin ediliyor. 9 ve 10 Ocak'ta ise yağışların kara dönüşmesi öngörülüyor.

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan'dan "Gururluyuz" paylaşımı Dışişleri Bakanı Hakan Fidan'dan "Gururluyuz" paylaşımı

LODOS RÜZGARI VE İSTANBUL'A ÖZEL UYARILAR

Lodosun getireceği ılıman havanın 8 Ocak Pazartesi'ye kadar devam etmesi beklenirken, hafta başında Sibirya kökenli soğuk hava dalgasının etkisiyle birlikte sıcaklıkların düşmesi ve yağışların karla karışık olması öngörülüyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM), vatandaşları olası olumsuzluklara karşı dikkatli olmaya çağırıyor.

Editör: Ferhat Erdemir