Kar ne zaman yağacak? İstanbul'a kar yağacak mı? 22 ilde alarm verildi! 

Aralık ayının yaklaşmasıyla beraber soğuk havalar kendini iyice hissettirmeye başladı. Havanın soğuması ve sıcaklıkların ardından kar yağışıyla ilgili araştırmalar hızlandı. Konuyla ilgili Meteoroloji ve AKOM'dan önemli açıklamalar geldi. Peki, kar ne zaman yağacak? İstanbul'a kar yağacak mı? İşte ayrıntılar…

Kar ne zaman yağacak? İstanbul'a kar yağacak mı? 22 ilde alarm verildi!  - Sayfa 1

Türkiye kış mevsimine giriyor. Uzun süredir beklenen kar yağışı yakın zamanda başlıyor. Yurdun birçok yerinde etkili olacak yağışlarla ilgili Meteoroloji ve AKOM'dan peş peşe uyarılar geldi. Özellikle kar yağışı hakkında 22 ilde alarm verildi. Vatandaşlar, kar ne zaman yağacak? İstanbul'a kar yağacak mı? Sorusuna yanıt aranıyor.

Kar ne zaman yağacak? İstanbul'a kar yağacak mı? 22 ilde alarm verildi!  - Sayfa 2

Türkiye kar yağışının etkisine giriyor. Yurdun büyük bölümünde etkili olan yağışların çarşamba günü yerini kar yağışına bırakacağı tahmin ediliyor. Hava sıcaklığı ise salı gününden itibaren hissedilir derecede azalacak.

Kar ne zaman yağacak? İstanbul'a kar yağacak mı? 22 ilde alarm verildi!  - Sayfa 3

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre bugün yurt genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Doğu Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu, Batı Karadeniz'in batısı, Orta Karadeniz ile Giresun, Trabzon, Gümüşhane, Bayburt, Erzincan, Tunceli ve Malatya çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı, Kıyı Ege ile Akdeniz kıyılarının yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Kar ne zaman yağacak? İstanbul'a kar yağacak mı? 22 ilde alarm verildi!  - Sayfa 4

Yağışların Balıkesir'in batı kıyıları, Muğla, Antalya, Isparta, Ankara’nın kuzeyi, Çankırı, Burdur'un doğu ilçeleri ile Çorum, Amasya ve Tokat çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2), Antalya’nın merkez ve doğusunda şiddetli ve yer yer aşırı (100-150 kg/m2) olacağı tahmin ediliyor.