Bugün The Sun gazetesi, Kate ve Wililam'ın Cumartesi günü Windsor'daki evlerinin yakınındaki çiftlikte görüldüğünü manşetine taşıdı. Çifti gören bir tanığın, "mutlu, rahat ve sağlıklı görünüyordu" ifadeleri belirtildi.
Fakat ne sosyal medya ne de İngiliz kamuoyu ikna olmuş durumda. Çünkü çifti mutlu gördüklerini iddia ettikleri destekleyen bir fotoğraf paylaşılmadı.

Kate-1

Mirror ve The Sun'ın aynı görgü tanıdığının aynı ifadesine vurgu yapması şüpheleri dindirmedi.
Sosyal medyada, "Fotoğraf nerede, bu durum gittikçe daha kötüye gidiyor" yorumları yer aldı.

1657153 1

AJANSLAR FOTOĞRAFI ÖNCE SERVİS ETTİ SONRA YAYINDAN ÇEKTİ

Bu fotoğrafı servis eden ünlü haber ajansları da görüntüyü geri çekince yer yerinden oynadı.

Sonra Kate, yine sosyal medya sayfasından bir açıklama yaptı. Fotoğraf üzerinde herkes gibi photoshop ile bazı düzeltmeler yaptığını belirtip yarattığı karışıklık için özür diledi. Ama bu durum ortalığı sakinleştirmek yerine daha da alevlendirdi.

İddialar iyice zirveye çıktı. Görünüşe göre bu fotoğraf skandalı İngiliz kraliyet ailesinin tarihine "iyi yönetilemeyen bir krizin simgesi" olarak geçti.

Kate-2

Dünyanın önde gelen haber ajanslarından AFP'nin global direktörü, bundan böyle İngiliz kraliyet ailesinin güvenilir bir haber kaynağı olarak görülmeyeceğini açıkladı. Aileden gelen fotoğrafların tıpkı Kuzey Kore gibi bilgi akışının özgür olmadığı ülkelerden gelenlerle bir tutulacağını söyledi.

Kaynak: Haber Merkezi