Kargo çalışanları ve kuryeler ne zaman aşı olacak? Kargo çalışanlarıyla kuryelere de aşı başlıyor

Kargo çalışanları aşı mı oluyor? Aşılama çalışması Türkiye'de tüm hızıyla devam ediyor. Aşılamada yeni meslek grupları dahil oluyor. Sağlık Bakanı Koca son olarak kargo çalışanları ve kuryelerin de aşı grubuna dahil edildiğini açıkladı. Peki Kargo çalışanları ne zaman aşı olacak?

Sağlık
Haber Girişi:
Son Güncelleme:
Google Haberlere Abone ol
Kargo çalışanları ve kuryeler ne zaman aşı olacak? Kargo çalışanlarıyla kuryelere de aşı başlıyor

Kargo çalışanları ve kuryelere aşılama başlıyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile kurye çalışanlarının ve kargocuların aşılarının başlanacağını ilan etti. Bakan Koca daha önce de gıda üretim ve dağıtım sektörü ile kafe, lokanta ve restoran çalışanlarının da aşılarının başlanacağını söylemişti. 

SAĞLIK BAKANI KOCA AÇIKLADI! KURYELER AŞI MI OLACAK?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, kargo çalışanları ile kuryelerin yarından itibaren Covid-19 aşısı olabileceğini açıkladı. Bakan Koca, sosyal medya hesabı üzerinden, "Kargo çalışanlarıyla kuryelerin aşılarına da yarın başlıyoruz. Artık iyice hızlandık" açıklamasında bulundu.

HANGİ MESLEK GURUPLARI AŞI OLACAK?

Sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, gıda üretim ve dağıtım sektörü ile kafe, lokanta ve restoran çalışanlarının da programa dahil edildiğini belirtti. Bakan Koca, paylaşımında “Bu güce güvenin” mesajına da yer verdi.

Kuryeler aşı mı olacak

BERBER VE KUAFÖRLER İÇİN AŞI KARARI

Bakan Koca, aşı programı kapsamında berber ve kuaförlerin de aşılanmaya başlanacağını ifade etti. Koca, randevuların bugünden itibaren alınabileceğini belirterek, “Bu güce güvenin” dedi.

AVUKATLAR DA PROGRAMA DAHİL OLUYOR

Sağlık Bakanı Koca, yaş kısıtlaması olmadan tüm avukatların aşı programına dahil olduğunu belirterek, bugünden itibaren tüm avukatların aşı olabileceğini duyurdu.

PAZARTESİ GÜNÜ 40 YAŞ VE ÜSTÜ PROGRAMA DAHİL EDİLİYOR

Bakan Koca, çarşamba günü yapılan Bilim Kurulu toplantısının ardından aşı konusunda açıklamalarda bulunmuştu. Koca, şunları söylemişti:

* Sırası gelen vatandaşlarımızın gecikmeden aşılarını olmalıdır. Bu, toplumsal bağışıklığı en kısa sürede kazanmamız için ilk şart.

* İster yaş ister meslek grubu sebebiyle sıranız gelmiş olsun, lütfen zaman kaybetmeden aşınızı olun.

* Gelecek pazartesi günü 40 yaş üzeri tüm vatandaşlarımız da aşı programına dahil edilmiş olacak.

Etiketler kargo aşı kurye
Yorumlar