Karikatür muhalefetin 'millet aç aç' maskesi...

12.04.2021 10:00

          Daha önce CHP-HDP yancısı Meral Akşener’in ucuz, basit ve ihanet politikalarının tartışılmasını engellemek adına “cambaza bak” oyunu sergileyerek kurtulmak için yaptığı “Millet aç aç” propagandasını meşhur bir karikatürün haline benzetmiştim. Uykusuz dergisinde yayınlanan o karikatürde bir kadın kocasını bir kadınla görüyor ve soruyor: Yanındaki kadın kimdi? Kadının kocası da pencereden dışarıdaki vatandaşları göstererek “Millet aç aç” diyordu. Şimdi hepsi Kemal Kılıçdaroğlu, Pervin Buldan, Meral Akşener, Temel Karamollaoğlu, Ali Babacan, Ahmet Davutoğlu ne zaman bir konuda köşeye sıkışsa hemen ihanetlerini, çapsızlıklarını, ahlaksızlıklarını kapatmak için karikatürdeki hal gibi hemen “Millet aç aç” propagandasına sarılıyorlar.

          Pandemi süreciyle birlikte artışa geçen milletimizin ekonomik meselesi elbette Türkiye’nin gerçeğidir. “Milletimiz ekonomik sıkıntı yaşamıyor” demek zaten gerçekliğe uzak bir durum olur. Ama Türk milletine yapılan her ihanette baş aktör ve figüran olup, milletimizin ekonomik sıkıntılarını maske ve istismar malzemesi yaparak gerçek yüzlerini gizlemeye çalışıyorlar.

          Türkiye’nin ekonomisini etkileyen unsurlardan birisi de terörle yaptığımız sınır içi ve ötesi mücadele iken, bu “Millet aç aç” propagandası yapan muhalefet bu mücadelede kimin yanında duruyor?

          Terör örgütü PKK’ya yardım ve yataklık yapan HD(P)KK için “kapatılsın” deniliyor. Bunlar koro halinde “Millet aç aç” diyor.

          Binlerce kişinin azmettirici katili olan terörist Demirtaş’a gereken ceza verilsin diyorlar. Bunlar koro halinde “Millet aç aç” diyor. HD(P)KK ile yanyana gelip Anayasa taslakları hazırlarken suçüstü yakalanıyorlar. “Bu nasıl ihanet?” diyorlar. Bunlar koro halinde “Millet aç aç” diyor.

          “CHP’deki bu tacizler, tecavüzler ve LGBT aşkı nedir?” diyorlar. Bunlar koro halinde “Millet aç aç” diyor.

          CHP’li belediyelerdeki yolsuzlukları, uyuşturucu sevkiyatını, usulsüzlükleri, adrese teslim ihaleleri, çapsızlıkları soruyorlar. Bunlar koro halinde “Millet aç aç” diyor.

          Emekli büyükelçiler ve askerler bir yerden işaret alarak muhtıra niteliğinde bildiri yayınlıyor. Bunu sorguluyorsun, arkadaki yönlendirici gücü bulmaya çalışıyorlar. Bunlar koro halinde “Millet aç aç” diyorlar.

          Pandemi sürecinde gerçekleşen AK Parti’nin kalabalık kongrelerini doğal olarak eleştiriyorlar. Ama aynı kişilere Deva’nın, İP’in kalabalık kongrelerini, HD(P)KK’nın on binlerce kişiyle yaptığı, terör bulaşmış, teröristbaşı Öcalan’a ve Kandil’e selam yollanan Nevruz kutlamalarını soruyor ve “Bunları niye eleştirmiyorsunuz?” diyorlar. Bunlar koro halinde “Millet aç aç” diyorlar.

          Bu manada o kadar örneğimiz var ki, resmen ikiyüzlülük ve samimiyetsizlik paçalarından akıyor ve milletin duygularını, sıkıntılarını istismar ederek siyaset başarısı sağlamaya çalışıyorlar.

Milletimizin ekonomik sıkıntılarının olması size Türk milletine ihanet etme hakkı mı veriyor?

Sizin yaptıklarınıza ve propaganda taktiğinize bakınca ortaya böyle bir sonuç çıkıyor.

          Bu millet aç kalır, susuz kalır ama bağımsızlığına dokundurmaz. Ama Türkiye’deki muhalefet sırf siyasi başarı kazanma hırsı uğruna Türkiye’nin bölünmesini isteyen terör örgütü PKK’nın kumandasındaki HD(P)KK ile her manada işbirliği ve seçim dönemlerinde ittifak yapıyor. Ama işin tuhaf tarafı aynı muhalefet sanki milleti düşünüyormuş gibi “Millet aç aç” diye feryat ediyor. “Millet aç aç” diyorsunuz da niçin HDP gibi milletin parası olan devlet hazinesinden 57 milyon 550 bin TL alan bir bölücü partinin kapatılmaması için kendisini parçalıyorsunuz? Sizin siyasi proje ortağınız “aç” dediğiniz milletin parası verilince mesele olmuyor mu? Hendek-Çukur-Kobani olaylarında HDP’nin yöneticiliğinde PKK’lı teröristler terör eylemleriyle bu ülkeyi kaç trilyon zarara uğrattılar? Bu terör olaylarının hepsinde baş aktör olan HD(P)KK’ya ve terörist Demirtaş’a sahip çıkan muhalefet dozu alçaklık olanların “Millet aç aç” demeye hakkı ve yüzü var mıdır?

Milletin açlığı, ekonomik sıkıntısı sizin ihanet projelerinize istismar örtüsü mü?

Her türlü ihanette yakalanıp, “Millet aç aç” diyerek duygu sömürüsünü bırakın artık…

          Siz milletin açlığını, ekonomik sıkıntılarını bırakın, sırf iktidar olabilmek uğruna bu milletin altından vatan toprağını çekip alacak kadar gözü dönmüş bir muhalefetsiniz… Her konuda HD(P) KK birlikteliğiniz bunun delili ve ispatıdır.

Bakalım yine hangi ihanette suçüstü yakalanıp, “Millet aç aç” yüzsüzlüğünü göstereceksiniz