Karşıyaka, Ufuk Sarıca’yla güzel

08.01.2021 10:00

Ufuk Sarıca’nın milli takımdan ayrılma şekli, zamanlaması tuhaf ve yanlıştı. Bu süreçte üzülen de oldu gerilen de. Ama sevinen tekti. Karşıyaka.

Herkes gibi inişli çıkışlı girdiler lige.

İyi oyunculardan kurulu, yerlisi yabancısı katkı veren bu takım elbet toparlanacaktı. Ama Sarıca, milli takımdan ayrıldıktan sonra adeta roketledi. Altıncı hafta Türk Telekom’dan ağır bir yenilgi alan Karşıyaka, sonraki dokuz maç sadece lider Anadolu Efes’e kaybetti. Koçun kafası rahatladıkça Fenerbahçe, Galatasaray dahil önüne geleni devirdi. Son olarak genç ama altı haftadır kazanan Beşiktaş’ı da geçti. Bir şampiyonluk daha gelir mi bilinmez. Ama Yeşil Kırmızılılar ve Sarıca önlenemez yükselişte. Ligin 15. Haftasında ilginç maçlar oynandı.

Kaptan Can’dan yoksun Gaziantep, yabancılarıyla 39 dakika öndeydi. Ancak son dakikada Özhan Çıvgın’ın ekibi Büyükçekmece çok önemli bir galibiyet çıkardı. Guduriç’in gelmesiyle ivmelenen Fenerbahçe, takviye yapan Galatasaray önünde çok da zorlanmadan kazandı. Tofaş, Daçka galibiyetinden sonra TürkTelekom’u da savunmayla yenerken Zubcic yine 18 attı. Konuk ekip Wiltjer, Dekker’in iyi olmadığı bir maçı daha kaybetti.

Sonuncu Bursaspor, Ormanspordeplasmanında galibiyete yaklaştı. Ama yeni koçuyla 0/5 yaptı. Holloway’in 22 sayı, 10 ribaund, 11 asistlik oyunuyla nefes alan Ormanspor oldu. Ligde kalmaya çalışan L.H. Fethiye, Erdem İlter’in şahane performansı ve üçlüklerle Afyon’u yenerek kritik puanlar aldı. Petkim, sahasında Bahçeşehir’e 12-4’lük üçlük farkıyla kaybedip dipte kaldı. Anadolu Efes, Darüşşafaka’yı ve erteleme maçında Gaziantep’i yenmeye yetecek kadar oynadı, namağlup ünvanını korudu.