Lig arasından döndükten sonra ilk maçını berabere bitiren Beşiktaş için üsttekilerin sürekli kazanıp tırmanışını sürdürdüğü bir ortamda puan kaybı çok büyük sıkıntı olacaktı. Rakip kendisinden üstte gizli-açık şampiyonluk hayalleri kuran Adana Demirspor’du. Bu maçta alınacak galibiyet yalnız puan olarak değil, aynı zamanda moral motivasyon açısından da büyük artı getirecekti.

Bu düşünceler içinde takımını maça hazırlayan teknik direktör Şenol Güneş, Gaziantep FK maçından farklı taktik anlayışla çıktı. Hücum yönü de etkin orta saha ve sözleşmesindeki ‘uzama’ maddesini düşünmeden sol bekte de etkisi daha yüksek Masuaku tercihi ile başladı. Cenk Tosun da bu maça özel, gol bölgesinden çok kanatta, top taşıyıcı pozisyonundaydı.

Bulunduğu yere boşuna gelmediğini kanıtlayan bir başlangıç yaptı konuk takım. Beşiktaş topu görmekte zorlandı bir süre. Ndiaye’nin gereksiz bir faulü, konduğu yer itibariyle düşük olasılıklı bir serbest vuruşta Masuaku, Ertaç’ı avlayınca, Beşiktaş’ın enerjisini yerine geldi.

Adana Demirspor’un şoku atlamasına kadar olan zamanda bir-iki pozisyon daha buldu siyah beyazlılar. Sonra oyuna denge geldi. İkinci yarı da aynı şekilde sürdü. Konuk takım her an eşitliği sağlayacak, ev sahibi her an ikinciyi atacak gibi…

Teknik direktörlerin kenardan hamleleri de oyunun akışını değiştirmeye yetmedi. Oyun forvetlerin beceriksizliği, savunmaların dikkat ve şansıyla sürdü.

Sonuçta Beşiktaş, istediği üç puanı alarak yukarıya doğru dev bir adım attı.