Gazze'de tüm insanlığın yüzünü kızartacak canilikte zulümlere ve katliamlara imza atıyorken, tedavi bekleyen hastaların durumları da trajedinin boyutlarını gün yüzüne çıkarıyor.

Dr. Volkan Uygunuçarlar Gazze’den getirilen yaralılar için su açıklamalarda bulundu;

“Maalesef tüm dünyanın gözleri önünde bir insanlık dramı, soykırım yaşanırken Gazze’de çocuklar, bebekler, kadınlar, sivil ve masumlar barbar saldırıların canlı hedefidir. Dokunduğunuz her yerde bir travma, baktığınız her gözde bir acı var. Bu manzara karşısında insan olmaktan utanmamak mümkün değil.

Şu anda Türk Hastanesinde yirmiye yakın yaralımız mevcut ve maalesef bu yaralıların bir kısmı ise çocuklar. Yaklaşık yirmiye yakın hastamızda çok şükür taburcu oldu. Genel olarak hastalarımızda roket saldırıları sonrası uzuv kayıpları ve multiple travmalar mevcut. Tüm hekim arkadaşlarımızla beraber gece gündüz çalışarak hastalarımızı sağlıklarına kavuşturmak için uğraşıyoruz. Ameliyata alınan hastalarımız ameliyatları da başarılı bir şekilde tamamlanarak tedavilerine ileri seviyede devam edilmektedir.

Sayın Genel Başkanımızın ‘‘Adına ister Gönüllü Kudüs Sevdalıları densin, isterse de Gönüllü Kudüs Bozkurtları, Türk milletinin tarihi ve meşru refleksi haksızlığın ve zulmün karşısındadır. Gazze’nin çığlıklarına kulak tıkayanlara insan demek mümkün müdür? açıklamalarından sonra bizlerde bu uğurda adanmış Türk Milliyetçileri olarak elimizden gelenin azamisini yapabilmenin gayreti içerisindeyiz” açıklamalarında bulundu.

Türkiye Cumhuriyeti Doha Büyükelçisi Dr. M. Mustafa Göksu, Türk Hastanesinde tedavi görmekte olan Gazzeli yaralıları ziyaret ederek, gönül coğrafyamızda yaşanan bu acılar karşısında Türk Milletinin her zaman yanlarında olduğunu belirterek yaralılara acil şifalar diledi ve sözlerini şöyle sürdürdü:

"Türkiye olarak biz tarihten beri her zaman sınır coğrafyamızdan daha çok gönül coğrafyamıza hizmet etmeye gayret eden bir ülke olmuşuz. Eskilerin bir sözü vardır; 'İnsana gücü kadar kader yazılır'. Türkiye olarak mazlumları gözeten bir ülkeyiz. Bu anlamda Filistin meselesi Türkiye'nin her zaman öncelikli meselesi olmuş ve olmaya da devam edecektir. Gazze'de şu anda yaşanan savaş başladığından beri Türkiye meseleye duyarsız kalmamış ve elinden geleni yapmıştır."

Türk Hastanesinin Başhekimi Dr. Halit Alüzüm, ‘’meslek hayatımda en fazla duygu yoğunluğunun yaşandığı dönemdeyim. Bir yandan, bu yaşanan travmanın boyutunda insanlık ayıbı, bir yandan da bir nebze olsa da Filistinli kardeşlerimize hizmet etmenin mutluluğu mevcut. Multidisipliner bir şekilde tedavi protokollerimiz devam ederken, psikiyatri ve fizyoterapi bölümlerinde de kalıcı hasarların en aza indirilmesini hedeflemekteyiz.

Genel Cerrahi, Plastik Cerrahi, Beyin Cerrahisi, Ortopedi ve Travmatoloji ve Anestezi yoğun bakim ünitelerinde takip ettiğimiz hastalarımızı sağlıklarına kavuşturarak taburcu etmek gayreti içerisindeyiz’’ açıklamalarında bulundu.              

Editör: Haber Merkezi