Fenerbahçe en zor dönemeçlerden birini, son dakikalarda bulduğu golle geçti. Aslında ilk dakikalardan itibaren oyun üstünlüğünü ele almıştı sarı lacivertli takım. Hem rakibini oynatmadı, hem de iki gol bularak soyunma odasına gitti. Futbolcuların hepsi görevini yaptı, sarı lacivertli takımda. Ama Fred, İsmail, Tadic ve Ferdi bir başkaydı. Hele Fred, orta sahada basmadık yer bırakmadı, attığı iki golle galibiyeti getiren isim oldu. Tadic’in iki goldeki asisti de ders niteliğindeydi. İlk yarıda verdiği bir pozisyon dışında fazla zorlanmadı Fenerbahçe.

İkinci yarıya her iki takım futbolcuları da “duşla” başladı. Sahaya atılan su şişeleri maçı çığırından çıkardı. Özellikle sağ kanat ve Fenerbahçe ceza alanına atılan maddeler nedeniyle maç uzun süre durdu. Futbolcular oyundan soğudu, Trabzonspor fırsatı değerlendirdi, sinen Fenerbahçe’yi yakaladı. Ama Batshuayi yine sahneye çıktı, skoru belirledi.

Futbolumuza yakışmayan bu görüntülerin hala olması hayret verici! Fenerbahçe kazanmış, Trabzonspor kazanmış, ya da puanlar paylaşılmış ne fark eder.

Böyle bir ortamda kaybeden Türk futbolu değil mi?