Kaymakamlık sınavı ne zaman, hangi tarihte? 2021 Kaymakamlık Sınavı detayları belli oldu mu?

Kaymakamlık Sınavına girecek adaylar merakla sınav tarihlerini araştırıyor. 2021 yılında gerçekleştirilecek Kaymakamlık sınavı ne zaman, belli oldu mu? soruları araştırılıyor. Kaymakamlık Sınavına; üniversitelerin, Siyasal Bilgiler, Hukuk, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri ile bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt dışındaki en az dört yıl süreli fakültelerden mezun olan adaylar girebiliyorlar.

Google Haberlere Abone ol
Kaymakamlık sınavı ne zaman, hangi tarihte? 2021 Kaymakamlık Sınavı detayları belli oldu mu?
01.05.2021 17:46

2020-İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı Giriş Sınavı (2020-Kaymakamlık), 18 Ekim 2020 tarihinde Ankara’da uygulanmıştı. Kaymakamlık Sınavı 2021 tarihinde ne zaman yapılacak merak konusu. Pandemi nedeniyle birçok sınav ertelendi. Kaymakamlık Sınavı da ertelenecek mi hangi tarihte yapılacak adayların kafasında soru işareti olarak yer alıyor.

KAYMAKAMLIK SINAVI 2021 NE ZAMAN?

Kaymakamlık Sınavı başvuruları ve sınav tarihi ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı. 

Kaymakamlık Sınavı

KAYMAKAMLIK SINAVI NEDİR?

Kaymakamlık Sınavına; Üniversitelerin, Siyasal Bilgiler, Hukuk, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri ile bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt dışındaki en az dört yıl süreli fakültelerden mezun olan adaylar girebilmektedir. Sınava, sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibariyle otuz beş (35) yaşını doldurmamış olanlar başvurabilmektedir. Sınavda KPSS'ye girme şartı aranmamaktadır.

 

Yorumlar