Kaza mı sabotaj mı? 4 Türk'e mezar olan İtalya'daki helikopter kazasında şüpheler artıyor!

İtalya'da geçtiğimiz günlerde Eczacıbaşı Holding çalışanlarını taşıyan helikopter önce radardan çıkmış, ardından kaybolmuştu. Enkazı bulunan helikopterdeki 4'ü Türk 7 kişinin cansız bedenine ulaşılmıştı. Helikopterde bulunan Arif Cez, İlker Uçak, Serhat Kenar ve Altuğ Erbil'in ölümü Türkiye'yi yasa boğarken, İtalyan medyası ise yaşananların kaza mı yoksa sabotaj mı olup olmadığını üzerinde duruyor. İtalya basınına demeç veren uzmanların ise üzerinde durduğu 3 soru var.

Kaza mı sabotaj mı? 4 Türk'e mezar olan İtalya'daki helikopter kazasında şüpheler artıyor! - Sayfa 1

İtalya'nın Toskana Bölgesi'ne bağlı Lucca kentinde kalkıştan yarım saat sonra Cusna Dağı eteklerindeki Lama Nehri kıyısına düştüğü belirlenen ve içinde 4'ü Türk 7 kişinin olduğu helikopter günlerdir gündemi meşgul ediyor. Türkiye'yi yasa boğan kaza ile ilgili çeşitli spekülasyonlar mevcut.

Kaza mı sabotaj mı? 4 Türk'e mezar olan İtalya'daki helikopter kazasında şüpheler artıyor! - Sayfa 2

Yapılan arama-kurtarma çalışmaları sonucunda helikopterde bulunan Eczacıbaşı Holding'e bağlı Altınova'daki İpek Kâğıt Fabrikası Müdürü Arif Cez, Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri Manisa Yatırım Projeleri Müdürü Serhat Kenar, Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri Şirketi Fabrikalar Direktörü Altuğ Erbil ve Yatırım Projeleri Müdürü İlker Uçak, Lübnanlı İşadamı Tarek Tayah, Shadi Kreidi ve İtalyan pilotun cesetlerine ulaşıldı.

Kaza mı sabotaj mı? 4 Türk'e mezar olan İtalya'daki helikopter kazasında şüpheler artıyor! - Sayfa 3

Düşen helikopter, arkasında pek çok soru işareti bıraktı. İtalya basını yaşanan korkunç kaza ile ilgili sabotaj ve kusur ihtimallerini de göz önüne almak gerektiğine dikkat çekti.

Kaza mı sabotaj mı? 4 Türk'e mezar olan İtalya'daki helikopter kazasında şüpheler artıyor! - Sayfa 4

Havacılık Uzmanı ve Pilot Stefano Ovi, İtalyan medyasına verdiği demeçte, "Kazanın sebebini bulabilmek için kazanın olduğu saatlerdeki hava durumuna bakmamız gerekiyor.