İstanbul Eyüpsultan'da ATV sürücüsü Oğuz Murat Aci'nin yaşamını yitirdiği kazanın ardından 16 yaşındaki oğlu T.C.'yi Mısır'a kaçırdığı belirlenen Yazar Eylem Tok'un daha sonra oğluyla ABD'ye kaçtığı ortaya çıktı. Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, anne ve oğlu için tutuklama kararı çıkarıldığını söyledi.

Habertürk'ün haberine göre bugün soruşturmaya yön verecek bir gelişme yaşandı. Buna göre olaydan sonra yaralılardan Tahsin Arslan'ın kayıp olan telefonunun şüpheli sürücünün annesi Eylem Tok tarafından alındığı iddia edildi. Telefonun, Tok'un yaşadığı sitenin güvenliğine bırakıldığı ileri sürüldü.

Eylem Tok da yaptığı açıklamada telefonu almadığını ileri sürdü. Bugün ise sıcak bir gelişme yaşandı. Yazar Eylem Tok ile Doktor Bülent Cihantimur'un aile şoförü, kayıp telefonu Eyüpsultan Asayiş Büro'ya teslim etti.

Konuyla ilgili savcının şoförün ifadesini alacağı belirtildi. İddiaya göre şoförün telefonu araçta bulduğunu söylediği öğrenildi.

Bakan Tunç'tan Eylem Tok ve oğlu hakkında açıklama: Türkiye'ye iadelerini istiyoruz Bakan Tunç'tan Eylem Tok ve oğlu hakkında açıklama: Türkiye'ye iadelerini istiyoruz

NE OLMUŞTU?

Kaza, geçtiğimiz Cuma akşamı Kemerburgaz yolunda 23:30 sıralarında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre Sarıyer'den 3 ATV motoru ile geziye çıkan Oğuz Mert Acı, Tahsin Arslan, Süleyman Arslan, Hasan Topal ve İbrahim Gümüş, arızalanan motoru emniyet şeridine çekti.

Evli ve 1 çocuk babası Oğuz Murat Acı, bir ATV motorunun ışıklarını yakarak önlem almaya çalıştı. Diğerleri ise arızalanan motorla ilgilendi. O sırada ehliyetsiz araç kullandığı öne sürülen T.C. isimli sürücünün kontrolündeki lüks cip, emniyet şeridinde bekleyenlere çarptı.

Çarpmanın etkisiyle 5 kişi ormanlık alana savruldu. T.C. kendi aracını bırakarak, arkadan gelen başka bir araçla olay yerinden kaçtı. Oğuz Murat Acı hastanede hayatını kaybederken, diğer yaralılar tedavi altına alındı.

Eylem Tok ve oğlu Mısır'a kaçmıştı! Araçların son hali kazanın boyutunu gözler önüne serdi Eylem Tok ve oğlu Mısır'a kaçmıştı! Araçların son hali kazanın boyutunu gözler önüne serdi

Yazar Eylem Tok, oğlunu Mısır’a kaçırdı

Lüks cipi kullanan ve lise öğrencisi olduğu belirtilen T.C. isimli sürücünün ise Mısır'a kaçtığı ortaya çıktı.

Sürücünün yazar Eylem Tok’un 16 yaşındaki oğlu olduğu ortaya çıktı.

Emniyet yetkililerinden edinilen bilgiye göre, şüpheli T.C. kaza sonrası olay yerine gelen annesi E.T.'nin aracıyla kaza yerinden uzaklaştı.

02.00 sıralarında İstanbul Havalimanı'na ulaşan anne oğulu, A.C.S. isimli kadın yolcu etti. Anne oğulun 04.30 sıralarında da Mısır'a uçtukları belirlendi.

Editör: Elif Bilir