Kemal abi, Meral abla suflesiyle nereye kadar?

03.05.2021 10:00

          Ortada eski MHP’li, eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı sıfatıyla MHP’nin duruşunu, politikalarını, ittifaklarını eleştiren bir takım kişiler var. İsimlendirmeye gerek yok çünkü sürekli selektör yaparak dikkat çektiklerinden gözünüze zaten çarpmıştır.

MHP’nin duruşu, politikalarını, ittifakları eleştirilmez mi?

Elbette ölçüsü, ilkesi olanlar kendi bakış açısına göre eleştirebilir.

          Siyasi kıyaslamalar yaparak çeşitli yorumlarda bulunabilir. Ama bunu yapıyorlarsa yalan olmayacak, iftira olmayacak, algı yaratmak için MHP üzerinden kendini zorlamayacak, kendi ihanetlerini ve menfaat ilişkilerini örtmek için bahaneler aramayacak…

          Eski MHP’li, eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı sıfatıyla ortada gezenlerin birçoğu Ankara’da, İstanbul’da, İzmir’de yahut başka bir ilde yaşıyorsa oyunu CHP’ye vermiş ve etrafındakileri de CHP’ye oy vermeye davet etmiş kişilerdir. Birçoğunun kamuoyuna yansımış olan CHP’nin adaylarını öven açıklamaları da mevcuttur.

Onlara şunu sormak lazım…

          Tercihini CHP’den yana yaptıysan MHP’den sanane? Ya da artık CHP seçmeni olduğunuz için MHP’yi, Cumhur ittifakını rakip olarak gördüğünüzü belirterek yazdığınızı, konuştuğunuzu niçin vurgulamıyorsunuz?

          Dün MHP’de, Ülkü Ocakları’nda hasbelkader görev yapmış olabilirsiniz, artık CHP’nin başarısı için çalıştığınızı niçin kabullenmiyorsunuz?

          Kandil ve HDP’nin sonsuz desteğini alan, HDP’ye, terörist Demirtaş’a âşık olan Ekrem İmamoğlu’nu “Milliyetçi babanın bir evladı” diye pazarlayıp oy verirken, 2014 yılında CHP’ye gittiğinde geçmişteki kimliklerinden biri olan MHP kimliğini “Bugün 40 yıllık geçmişimi geride bırakarak, CHP adayı olmamla, geride kalan tüm tartışmalar bitecektir. Örgütle birlikte, el ele çalışarak Ankara’yı kazanacağız” sözleriyle bıraktığını söyleyen Mansur Yavaş’ı “Ülkücü” diye pazarlayıp oy verirken, CHP’den çok HDP’ye yakın olan, HDP’nin bile “tam aradığımız profil” şeklinde kapı kapı gezip oy istediği Tunç Soyer’i destekleyip, oy verirken CHP’ye olan bağlılığınız niçin “Biz artık CHP’liyiz” sahiplenmesine dönüşmüyor.

          “Siyasi İslamcılarla ittifak kurmuş MHP…” diye cümleye başlıyorsunuz da, son beş yıldır “Siyasal Kürtçülerle, bölücülerle ittifak kuran CHP” ile niçin aynı noktadasınız?

          Yazının girişinde belirtiğim “ölçüsü, ilkesi olanlar MHP’yi eleştirebilir” dediğim konuya örnek olacak haliniz de işte budur.

          HDP ile ittifak yapan CHP’ye sesini çıkarma, PKK’nın tüm unsurlarına sahip çıkan CHP’ye sesini çıkarma ama “Türk milliyetçisiyim, Ülkücüyüm” diye ortada ses ve görüntü kirliliği yap…

          “AKP geçmişte şunları yaptı” üzerinden MHP’ye saldırmak yerine niçin CHP’nin mevcut ihanet politikalarına zerre bir itirazınız yok?

          Çünkü derdiniz Türkiye’nin varlığı, geleceği değil. Öyle olsaydı bugün en çok mücadele etmeniz gereken CHP ve yancı unsurları olurdu. Sizin yaptığınız sadece MHP’den ve MHP Lideri Devlet Bahçeli’den şahsi ve bağlı olduğunuz yerler adına intikam duygularınızı tatmin etmektir.

Terörle mücadelede son beş yıldır çok büyük başarı gerçekleştirdi, takdir ettiniz mi?

Karabağ Ermeni işgalinden kurtarıldı, takdir ettiniz mi?

          Her Ülkücünün, Türk milliyetçisinin de ülküsü, hayali olan Ayasofya ibadete açıldı, takdir ettiniz mi?

          Türk Dünyası’nı oluşturan devletler kendi arasında birçok konuda somut işbirliği kararları alıp, adım atmaya başladılar, takdir ettiniz mi?

          2021 yılının “Yunus Emre ve Türkçe Yılı” olarak kutlanmasına ilişkin “genelge” yayımlandı, takdir ettiniz mi?

          Bu ve benzeri milli kazanımlar için Cumhur İttifakını, AK Parti hükümetini takdir etmediğiniz gibi, tüm bunların karşısında olan CHP’nin ihanetlerine kimi zaman susarak, kimi zaman konuşarak ve kimi zaman yazarak destek oldunuz?

          Oy verdiğiniz CHP’nin, desteklediğiniz Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Canan Kaftancıoğlu’nun, Ekrem İmamoğlu’nun, Mansur Yavaş’ın, Tunç Soyer’in ve benzerlerinin milli ve manevi konulardaki ihanetlerine, çapsızlıklarına, gafletlerine susup, sonra da çıkıp Cumhur İttifakına “Milliyetçilik-Ülkücülük” üzerinden ahkâm kesmek ne ahlaki, ne de akıl işidir.

          Derdimiz “MHP, Cumhur İttifakı niçin eleştiriliyor?” konusu değil, “CHP ve yancılarının ihanetlerine susarken nasıl MHP, Cumhur İttifakını eleştiriyorsunuz?” şeklindedir.

          CHP, HDP, İP, SP yanyana gelip Anayasa taslakları hazırlayıp Türklüğü vatandaşlık tanımından çıkarmaya yönelik düşünceleri deşifre olduğunda bunlara bir tepki göstermeyip, Türklük üzerinden nutuk atanlar, sizin Türklük nutuklarınız sadece ihanetinizi örtmek için kullandığınız kimliktir.

          CHP, HDP, İP yanyana gelip 4600 YPG’li teröristin öldürüldüğü Afrin operasyonuna karşı çıktığında onlara bir eleştiriniz oldu mu?

          Karabağ’ın Ermeni işgalinden kurtarılmasına ait zaferi gölgelemek için “Maalesef gelen haberlerde, Türkiye’den Azerbaycan’a silah yardımı yapıldığı ve söylentilere göre cihatçı grupların da Azerbaycan’a gönderildiği ifade ediliyor” diyen CHP’ye bir tepkiniz oldu mu?

          “Kıbrıs’ı Kıbrıslılara bırakırsak, en doğrusu bu olacak. Ancak hiç bırakmıyoruz. Herkes Ada’nın bir tarafından çekiştiriyor. Ben bunu doğru bulmuyorum” diyen CHP’ye bir tepkiniz oldu mu?

Nerde hani Türklük hassasiyetiniz?

          CHP, İP, HDP ihanetleri hakkında önce bir cümlelik açıklamanız olsun da, ondan sonra gelin MHP ve Cumhur İttifakı hakkında ahkâm kesmeye kalkın…

Birincisini yapamayacağız için bundan sonra ikincisini de artık yapmayın…

          CHP’nin toprağında ideolojik SOL’ucan gibi dolaşıyorsanız ait olduğunuz toprağın kimliğine göre konuşun…

          Kemal abinizden, Meral ablanızdan sufle, Mansur, Ekrem, Tunç kardeşinizden dünyalık menfaatler alarak bu rolü daha nereye kadar oynayacaksınız?

          Biz sizin hiçbir rolünüze aldanmıyoruz da, aldanan varsa onlara da duamız dava şuuru kazanmaları yönündedir.

En basit sorgulamalarla maskeler düşer, oyunlar bozulur.

          Kendini kutsanmış görenlere sorun bakalım; CHP ve yancılarının bunca ihanetine niçin susuyorlar?