YILDIRAY ÇİÇEK / TÜRKGÜN

Özgür Özel’in başkanlığındaki bir CHP’ye oy verecek olanın ya ağır psikolojik problemleri vardır ya da o kişi Türkiye’nin net düşmanıdır. Genelleşen kanaat bu şekildedir. Aklı kemale ermiş normal bir Türk’ün onu ve mevcut CHP’yi desteklemesi mümkün değildir. Onun bu tuhaf siyaseti, Türkiye’nin ilerlemesinin önündeki barikattır. Özgür Özel, bu haliyle vatanın bölünmesinde, milletin birliğinin bozulmasında teşvik edici bir etkendir.

Düşünün, CHP’liler şimdi Kemal Kılıçdaroğlu gibi bir adamı tekrar arayacak acizliğe kadar düştülerse durumları çok ciddi bir yönetim zafiyetiyle baş başa demektir.

Özgür Özel’in garabet siyasetinden her gün yeni bir örnek izliyoruz.

CHP Gençlik Kolları'nın İstanbul’da Dijital Gençlik Buluşması’na katılan Özgür Özel orada “Dedim ki amca bak yarın bu sefer gecenin üçünde yine telefon çalsın, darbe oluyor desinler ayağa kalkar fırlarım, kim yaptığıyla ilgilenmem. Ama derlerse ki gençler yapıyor, bütün partideki gençler, 40 yaşın üzerindeki bütün siyasiler tasfiye olacak. Ben o darbeye teslim olurum.” cümlelerini kurmuş… Darbelerden çok çekmiş Türkiye’de verdiği örneğe, kurduğu cümlelere bakar mısınız? Genç askerler, polisler darbe yaparsa destekleyecek gibi cümle kurmanın akılla izah edilecek bir yönü var mı?

Ondan önce de “Biz bu milleti sokağa dökeceğiz. Kan akıtmayacağız” gibi yine kurgusu, mantığı yanlış ve sonucu nereye varacağını düşünmeden tuhaf bir cümle kurmuştu. Ya da bilinçli bu cümleleri kuruyor.

Toplumda “Aklıyla arası yok” derler ya, Özgür Özel’in konuşmaları hep böyle…

Geçtiğimiz haftada "Alevi yurttaşlardan aldığım alkışı, Sünni yurttaşlardan alamıyorum. Alevilerin coşkusu her zaman Sünni seçmenden fazla." sözleri ayrıştırıcı bir fitne tohumu olarak görüldüğünden tartışma konusu olmuştu.

Sürekli Atatürk ve Cumhuriyet nutukları atıyor ama Türkiye Cumhuriyeti’ni bölmeye çalışan PKK’nın siyasi uzantısı, emperyalist peydahlaması olan DEM ile iş birliğini şeffaf bir şekilde sürdüreceğini ifade etmekten, cezaevindeki PKK’lılara selam göndermekten, PKK’lı sözde sanatçıların elini öpmekten de asla imtina etmiyor.

Her fırsatta Hamas’ı terör örgütü ilan eden Özgür Özel, bir gün çıkıyor “Filistin’i ziyaret edeceğim” diyor, diğer bir gün ise kalkıp “Bugüne kadar Hamas’a terör örgütü demedim.” diyor.

Biz, onu bir gün Kemal Kılıçdaroğlu’nun arkasından gözyaşı dökerken izlemiştik, sonra CHP kongresinde onu Ekrem İmamoğlu’nun eline verdiği hançeri Kemal Kılıçdaroğlu’nun sırtına saplarken gördük. Hep tezatlarda, tuhaflıklarda yaşıyor siyaseti.

Velhasıl, aklı başında olup Türkiye’yi seven herkes Özgür Özel’den ve mevcut CHP’den uzak durur. Türkiye sevgisinin izahı bunu gerektirir.

Editör: Haber Merkezi