Kendi haline ağla

Son zamanlarda tiyatro gösterilerini artıran Kemal Kılıçdaroğlu bu tiyatro içinde ağlama sahnelerini de çoğalttı.

Günün Başyazısı
Haber Girişi:
Son Güncelleme:
Google Haberlere Abone ol
Kendi haline ağla

Yıldıray Çiçek / TÜRKGÜN

Son zamanlarda tiyatro gösterilerini artıran Kemal Kılıçdaroğlu bu tiyatro içinde ağlama sahnelerini de çoğalttı. Konuşmalarına ağlama fonu eklemesi de belki son zamanlarda ağlak Bülent Arınç ile çok düşüp kalkmasından kaynaklanmaktadır. Geçtiğimiz hafta CHP Grup toplantısında ağlama rolleri yaparken, üç gün sonra da FOX TV’de İsmail Küçükkaya’nın programında onu ağlarken gördük. Belki de düştüğü acınası hale ağlıyordur. Ama ben şahsen onun ağlarken de komik bir adam olabileceğini göstermesini sanatsal olarak izliyorum.

FOX TV’de niye ağlıyordu biliyor musunuz?

Kemal Kılıçdaroğlu’nun oğluna Adalet Yürüyüşü hakkında ne düşündüğünü sormuşlar, oğlu da “Babamla gurur duyuyorum” demiş… Tam bu esnada yutkunmalar, ağlamalar ve “Bu kısmı atlayalım isterseniz” diyerek konuyu kapatma tiyatroları…

Onbinlerce masum insanın hayatını ortadan kaldıran, binlerce askerimizi, polisimizi şehit eden terör örgütü PKK’ya hizmet eden HDP yöneticileriyle “Adalet Yürüyüşü” altında kol kola yürüyecek, oğlu da bunun için “Babamla gurur duyuyorum” diyecek…

Kemal Kılıçdaroğlu PKK’nın kapatılan gazetelerinde yöneticilik yapanlarla, TSK’dan FETÖ mensubiyetinden dolayı atılanlarla kol kola yürüyecek, oğlu da bunun için “Babamla gurur duyuyorum” diyecek…

Anası da DHKP-C’li teröristin cenaze törenine katılmış bu evlada ne anlatsak inanın beyhude bir çabadır. Yarın bir gün o da siyasete atılırsa ana ve babasının bu ihanet yolundan gidecektir.

Oğlu “Babamla gurur duyuyorum” demiş de ona ağlıyor. Ya senin “Serbest bırakacağım” dediğin PKK’lı katillerin şehit ettirdiği anne ve babaların geride bıraktığı yetimlerin, öksüzlerin ağlamaları ne olacak CHP’nin katili Kemal Kılıçdaroğlu?

Kemal Kılıçdaroğlu HD(P)KK ile her alanda işbirliği yaparken son günlerde “Benim oğlum askerliğini yaptı. Erdoğan’ın oğulları yapmadı” diye ihanetini örtmeye çalışıyor. Senin oğlun Sivas’ta askerlik yapınca senin HD(P) KK ile işbirliğin ortadan kalkıyor mu?

Oğlun askerliğini yaptıysa senin dizayn ettiğin CHP’deki milletvekilleri, yöneticiler PKK’lı teröristlerin, eşin ise DHKP-C’li teröristin cenazesine katılmadı mı? O DHKP-C’li teröristi ise sizin gazeteniz olan Sözcü “Canlı bombanın arkadaşı çıktı” diye haber yapmıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oğulları da çıkıp “Kılıçdaroğlu sen PKK başta olmak üzere her türlü terör örgütünü desteklerken babam son 7 yılda 36 bin terörist öldüren iradeyi ve mücadeleyi gösterdi” derse sen ne cevap vereceksin?

Hani mükemmel zekânla PKK’nın Suriye kolu için “YPG terör örgütü değil, vatanını koruyan oluşum” demiştin ve şimdi YPG’ye karşı operasyonları engellemek için elinden geleni yapıyorsun ya…

Bu ülkede maalesef PKK’lılar bile askerlik yaptı. Çok sevdiğin Selahattin Demirtaş’ın kardeşi Nurettin Demirtaş da Tokat’ta askerlik yaptı. Terörist Nurettin şimdi nerde?

Senden desteğini hiç esirgemeyen Kandil’de değil mi? 15 Temmuz darbe girişimlerini “Kontrollü darbe girişimi ve tiyatro” diye sulandırmaya çalıştığın hainler de en yüksek rütbelerde askerlik yapmıştı değil mi?

Ana ve babası olarak şehit asker ve polislerimizin katillerine sahip çıkıyorsanız, oğlunuz Kerem askerlik yaptıysa n’olacak?

Ölçün buysa inan bunun altında kalırsın…

Kılıçdaroğlu bu ağlama tiyatrolarını, rollerini bırakarak cevap ver. Sen tarihteki ikinci bir Dersim isyanı gibi hain bir planın mı içindesin?

Yorumlar