Kerkük'ü ziyaret etmişti! Türkmen liderden bozkurtlu mesaj

Irak Türkmen Cephesi Başkanı Erşat Salihi, Türkmen yurdu Kerkük'te bulunan Türkmen askerleri ziyaret etmişti. Salihi'nin ve Türkmen askerlerin fotoğraflarda bozkurt yaptığı görülmüştü. Bunun üzerine kendisine terör grupları saldırı başlattı. Türkmen liderden cevap gecikmezken 'bozkurtlu mesaj' mesaj verdi.

Google Haberlere Abone ol
Kerkük'ü ziyaret etmişti! Türkmen liderden bozkurtlu mesaj
20.01.2021 10:00

Irak Türkmen Cephesi Başkanı Erşat Salihi, Türkmen yurdu Kerkük'te bulunan Türkmen askerleri ziyaret etti.

Salihi'nin ve Türkmen askerlerin fotoğraflarda bozkurt yaptığı görüldü.

Türkmen liderden bozkurtlu paylaşım

Irak Türkmen Cephesi Başkanı ve Irak Türkmen Milletvekili Erşat Salihi, Kerkük ve çevresinde nöbet tutan Türkmen askerleri ziyaret ettiğini sosyal medya hesabından duyurdu.

Salihi paylaşımında, nöbet tutan askerler sayesinde kendilerinin güvende olduğunu belirtirken Türmeneli'nin de Türkmen askerker sayesinde IŞİD ve PKK terör örgütlerinden temizlendiğini vurguladı.

Erşat Salihi'nin paylaşımındaki fotoğraflarda kendisinin ve Türkmen askerlerin bozkurt işareti yaptığı bir fotoğrafta yer aldı.

Erşat Salihi'nin paylaşımı şu şekilde:

 

Cevabı gecikmedi: Türkmen liderden bozkurtlu mesaj

Irak Türkmen Cephesi Başkanı Erşat Salihi, ‘Bozkurt İşareti’ yaptığı gerekçesi ile kendisine saldıran terör gruplarına cevap olarak Twitter profil fotoğrafını değiştirdi.

Salihi, bozkurt yaptığı fotoğrafı, resmi Twitter hesabının profil fotoğrafı yaparak net mesaj verdi.

Türkmen lider konuyla ilgili açıklamasında geri durmayacağını duyurdu. Salihi, "Bozkurt, “Ben Türk’üm” demenin şekillenmiş hâlidir. Kimseden çekinmeden, kimselere aldırış etmeden bu işareti yapmaya devam edeceğiz. Bundan sonra selamımız, Türklüğün sembolü Bozkurt ile olacaktır" ifadelerini kullandı.

Yorumlar