Kesimoğlu, Kırklareli Merkez İlçe delege seçimlerinde Kemal Kılıçdaroğlu’na yakınlığı ile bilinen listeyi desteklediği için, seçimlerden hemen sonra Kemal Kılıçdaroğlu Gönüllüleri Kırklareli İl Koordinatörü ve İl Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyesi Beyza Çam’ın, belediyede çalışan annesi Gülçin Çam’ın işine gerekçe göstermeden son vermişti.  
 
Şimdi de hedefteki isim Taner Kaplıca... 2019’da seçimleri kıl payı kazanan Kesimoğlu’nun, bu seçimi kazanmasında büyük rolü olan Taner Kaplıca, tek adam yönetimi, artan egosu ve yanlış icraatları yüzünden Kesimoğlu ile yol arkadaşlığını zaman içinde bitirdi. Bu sebeple de Merkez İlçe delege seçimlerinde Mehmet Siyam Kesimoğlu’nun destek verdiği listeye destek vermedi. Hatta, karşısındaki liste için çalışarak, demokratik mücadelesini gördüğü ilkesizliklere karşı yürüttü.
 
İşte her şey bu seçimlerden sonra oldu.
 
Taner Kaplıca’nın oğlu Berk Kaplıca tarafından işletilen Fen İşler Çay Ocağı’nın, bir anda ortaya çıkan “bakım, onarım ve tadilat” sebebiyle kira sözleşmesi 10.08.2023 tarihli ve 546 karar no.lu Encümen kararı ile feshedilerek, tahliye edilmesi talep edildi.
 
Kesimoğlu, böylece kendi menfaatinin dışında hareket eden herkesi cezalandırmaya, devam ediyor. Bugüne kadar kendisini destekleyen çoğu insanın ve partilinin bu tip kararlara karşı tepkili olduğu biliniyor. Kırklareli’nin çoğu alanda geri kalması, birçok sorunu varken Belediye’yi insanları cezalandırma aracı olarak kullanması Kesimoğlu’nun kentte itibarını yok ediyor. Parti içinde yetkili isimler, bu hareketleri “son çırpınış” olarak değerlendirirken, kent genelinde ise Kesimoğlu’nun aday olması halinde seçimi kesinlikle kazanamayacağı fikri hâkim.