Kılıçdaroğlu koltuğunu ona mı bırakacak? Flaş cevap...

CHP İstanbul Adayı Ekrem İmamoğlu, "CHP Genel Başkanlığı için bir hazırlığınız var mı?" sorusuna yanıt verdi.

Kılıçdaroğlu koltuğunu ona mı bırakacak? Flaş cevap... - Sayfa 1

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, katıldığı televizyon programındaki, "CHP Genel Başkanlığı için bir hazırlığınız var mı?" sorusunu yanıtladı.


1 6
Kılıçdaroğlu koltuğunu ona mı bırakacak? Flaş cevap... - Sayfa 2

"KILIÇDAROĞLU'NUN KOLTUĞU SİZE BIRAKABİLECEĞİ YÖNÜNDE KULİS BİLGİLERİ VAR"

İmamoğlu, katıldığı televizyon programındaki "Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun başkanlık koltuğunu size bırakabileceği yönünde bir takım kulis bilgileri var. Eğer belediye seçimlerinde İstanbul'u alamazsanız sizin CHP Genel Başkanı olmak gibi bir isteğiniz olur mu?" sorusuna, "Başarılı bir süreç yaşamak istiyorum. Tek odaklandığım şey yerel seçimi kazanmak. Siyasi kariyer şöyle olmaz. Olmamalı da. 'Ben şu makamı istiyorum'. Bu ne kadar kötü bir tavır biliyor musunuz? Siyasi kariyer, bireysel bir iş kariyeri gibi değildir. İş planınız da iş insanıysanız işte hedeflediğiniz satışta, bütçede bu hedefleri koyabilirsiniz. 

2 6
Kılıçdaroğlu koltuğunu ona mı bırakacak? Flaş cevap... - Sayfa 3

"AMA SİYASETTE HER ŞEY MÜMKÜN"

Ama siyasi kariyer sizin dışınızda tayin edilmeli. Yani 'Ben istiyorum değil, siz olmalısınız' çok değerli bir şey. Aynen şu İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde aday gösterilmem gibi. Beylikdüzü Belediye Başkanlığı'na aday gösterilmem gibi. 


3 6
Kılıçdaroğlu koltuğunu ona mı bırakacak? Flaş cevap... - Sayfa 4

Bunun gibi ilçe başkanlığına davet edilmem gibi. Siyasette her şey mümkün. Ama yarınlarda, 'Ben şu makamı isterim' cümlesini benden duymayacaksınız. Ama şu olacaktır; 'Ekrem Bey olmalı', olduğu zaman değerlendiririz. 

4 6