Mektuplar, kısa mesajlar, gece yarısı yola revan olan ulaklar, üstü kapalı iğnelemeler derken son bir haftada 6+1’li masa dünyadan daha hızlı dönüşlere sahne olur. Oturdukları yuvarlak masada çevirmedikleri fırıldak kalmaz.

Kayıt!

Sahne-1 / Akşam / İç Mekân

6+1’li masanın müdavimleri Kemal Kılıçdaroğlu’nun ortak aday olması için anlaşırlar. İçlerinden sadece biri pazarlığı kızıştırmak ve son güne kalan adaylık macerasında masayı koparabildiği kadar koparmak için kolları sıvar. “Benim adayım Ekrem İmamoğlu veya Mansur Yavaş” der. Anket yapmayı önerir. İsteği yerine gelmezse masadan kalkmakla tehdit eder. Masanın diğer müdavimleri bu resti görür ve onlar da rest çeker. Akşener bir hışımla partisine döner ve kaybettiği kumarın acısını çıkarmak için partisinin mazlumlarını toplama kararı alır. O gece sabaha kadar eşeğin sudan gelmesi beklenir.

Sahne-2 / Gündüz / İç Mekân

Meral Akşener, partisinin GİK’i bile çıkmayan üyelerini toplar. Yuvarlak masada büyük kumar oynadığını, neyi var neyi yoksa kaybettiğini açıklar. Yapılan görüşmeler sonrası ya senet imzalama ya da elini artırma seçenekleri ortaya çıkar. Eşeğin sudan geldiğini gören Meral Akşener, partisini ipotek etme karşılığında daha büyük oynamaya karar verir.

Devam Sahnesi / Gündüz / İç Mekân 

Meral Akşener kameraların karşısına geçer ve elini giderek yükselttiği blöflerini yapmaya başlar;

“Dayatmaya mecbur bırakıldık. Ölüm ve sıtma arasında bir tercihe zorlandık. “Ceketimi koysam aday olur” diyenlerin karşısındayız. Şahsi hırslar Türkiye’ye tercih edildi. Kişisel ajandalar uğruna mübah sayılan kuyruklu yalanlar; milletin kazandığı bir büyük hakikate tercih edildi. Yenilgi yenilgi büyüyen küçük hesaplar 85 milyonun kazandığı kutlu bir zafere tercih edildi. 6’lı masa, millet iradesini yansıtmıyor. 6’lı masa, noter masasına dönüştü. Ne bir kumar masasında ne de bir noter masasında olmayacağız.”

Sahne-3 / Gündüz / İç Mekân

Masanın favori oyuncusu Kemal Kılıçdaroğlu, masaya oturması için zamanında borç verdiği, cesaret yüklediği Meral Akşener tarafından masanın altına süpürülmek istendiğini görür ve “hiç merak etmeyin taşlar yerine oturacak” diyerek elindeki son kozu oynamadığını gösterir. Bir sağına, bir elindeki kartlara bakar ve o muzip gülümsemesini suratına iliştirir.

Dış ses: “Sifonu çek gitsin.”

Sahne-4 / Gece / Karanlık Mekân

Meral Akşener artırdığı elin endişesiyle uykusuz bir geceye merhaba der. Her şeyini kaybedip sıfırı tükettiğinin farkına dostlarının bile kapıya dayanıp hesap sormasından anlar. Bugüne kadar sırtından vurduğu insanlar film şeridi gibi gözlerinin önünden geçer. Aynı duruma bir gün kendinin de düşeceğini düşündükçe afakanlar basar. Karşı taraftan bir türlü beklediği adım gelmez.

İç ses: “Sigarayı bırakmanın zamanı mıydı Meral…”

Sahne-5 / Gündüz / Dış Mekân

Meral Akşener’in ismini masaya sürdüğü iki bitirim ve masanın diğer 4 müdavimi Kemal Kılıçdaroğlu’na destek mesajları yağdırmaya başlar. Kılıçdaroğlu’nun son kozu da “Bizi ziyaret etmesini bekliyoruz” diyerek desteğini açıklar. Akşener’in davetli olduğu kahvaltı masasının şeref konuğu artık Kılıçdaroğlu’dur.

Sahne-6 / Gündüz / İç Mekân

Akşener tamamen yalnızlaştığını görür. Durumu düzeltmesi için ardı ardına “yalvarma” mesajları paylaşılmasını ister. Mesaj sahibine ulaşır ve ulaklar hazırlanır. Akşener artık Kılıçdaroğlu’nun avuçları arasındadır.

Sahne-7 / Gece / İç Mekân

Ulaklar, Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş ellerinde borç senediyle Meral Akşener’in evinin kapısına dayanır. “Sana son bir kıyak yapıyoruz. Sende kalan ihalenin makbuzu olarak son teklifimizi getirdik. Oku ve imzala.”

Meral Akşener’in kabul etmekten başka çaresi yoktur. Senetleri imzalar ve elindeki kalemi çaresiz bir şekilde usulca sehpanın üzerine bırakır.

Sahne-8 / Gündüz / JW Marriott Otel

Kapana kısılmış ürkek bir kuş gibi kurtarılmayı bekleyen Meral Akşener’e hiçbir el uzanmaz. Geri dönüşü olmayan sözlerinin faturasını çok ağır öder. Ulakların şahitliğinde JW Marriott Otel’de favori Kemal’e bağlılıklarını bildiren Akşener tekrar masaya döner.

Sahne-9 / Akşam / İç Mekân

Masadaki tüm müdavimlerin keyfi yerindedir. Yüzü sirke satan Akşener, borcuna karşılık rehin bıraktığı partisini düşünmekte, gözü de sürekli oturduğu sandalyeye bağlı olduğu kelepçededir. Büyük kaybetmenin bedelini bileklerindeki morluklara baktıkça hatırlayacaktır…

Devam Sahnesi / Akşam / Dış Mekân 

Kalabalığın karşısına çıkan poker surat müdavimler mutluluklarını gizleyemez durumdadır. Favori Kemal’in ayakları yerden kesilmiş, rehinenin ise yüzünde tuhaf bir ışık belirmiştir. Kemal yükselmiş, Meral çökmüştür. Atılan yeni imzalar daha büyük batışın habercisi olurken, masaya alınan ulaklarla müdavim sayısı 8+1’e yükselmiştir.

Sahne-10 / Gündüz / Veda Sahnesi

Favori Kemal, Meral’den intikamını almanın verdiği gururla yeni bir oyuna başlar. “Veda” adıyla çıktığı kürsüden “hurda” olarak iner. Duygulanır, ağlamaklı olur, kelimeler boğazına düğümlenir. “Bay Kemal'in yol arkadaşlığı ızdıraplıdır. Uzun ve ince bir yoldur. Tehlikelerle doludur. Başınıza her an her şey gelebilir” diyerek son tehdidini yapar. Ön sırada oturan protokolün gözlerinden birkaç damla yaş süzülür. Özel çocuğun ağmaktan göz pınarları kurur…

Sahne-11 / Akşam / İç Mekân

Meral Akşener bir TV programına katılır. “CHP, HDP ile görüşsün. Ama masaya getirmesin” der. Açık çek yazar ama senet imzalayacak kredisi kalmamıştır. Fatih Altaylı program sonunda, “Bir daha masadan kalkmak yok” diyerek tembihler. “Söz kalkmam. Söz söz söz…” cevabını alır.

Sahne-12 / Gündüz / Edirne Cezaevi 

Akşener’in kahvaltı alacaklısı terörist Selahattin Demirtaş, Edirne Cezaevi’nden mektup gönderir. Bak Meral; “31 Mart seçimlerinde oylarımızı aldınız ama borcunuzu hâlâ ödemediniz. Şimdi yeniden borç istiyorsunuz. Bu sefer senetle sepetle uğraşamayız. Artık nakit çalışıyoruz.”

Sahne-13 / Gündüz  / SON Buse

Favori Kemal, HDP’yi ziyaret edeceğini açıklayarak masanın alnına son busesini kondurur.

Kestik! Kestik!