Kim Jong Un'un teknelerinin görüntüleri yayınladı! 'Herkesi kandırıyor'

Reuter haber ajansı öldüğü iddia edilen Kuzey Kore Lideri Kim Jong Un'un lüks teknelerinin hareket hainde olduğu görüntüleri yayınlayarak önemli bir ayrıntıyı ortaya çıkardı.

Kim Jong Un'un teknelerinin görüntüleri yayınladı! 'Herkesi kandırıyor' - Sayfa 1

Kuzey Kore'nin 36 yaşındaki lideri Kim Jong-un haftalardır kameralar önüne geçmiyor. Bu durum dünya genelinde büyük tartışma yarattı ve 'Kim Jong-un öldü' iddiaları gündeme bomba gibi düştü.


1 23
Kim Jong Un'un teknelerinin görüntüleri yayınladı! 'Herkesi kandırıyor' - Sayfa 2

Kuzey Kore liderinin 15 Nisan'da Kuzey Kore'nin kurucusu olan dedesi Kim Il-sung'un doğum günü kutlamalarına ilk kez katılmaması ve 11 Nisan'dan bu yana halkın önüne çıkmaması spekülasyonlara yol açmış, Kim'in kalp ameliyatı geçirdiği hatta öldüğü söylentileri çıkmıştı.


2 23
Kim Jong Un'un teknelerinin görüntüleri yayınladı! 'Herkesi kandırıyor' - Sayfa 3

Dünyanın her yerinden Kim'in sağlık durumu ile ilgili çeşitli açıklamalar geliyor. Öncelikle bu açıklamaları ve iddiaları kısaca özetleyelim.


3 23
Kim Jong Un'un teknelerinin görüntüleri yayınladı! 'Herkesi kandırıyor' - Sayfa 4

Trump: Kim Jong-un'un sağlığı konusunda bir fikrim var ama söyleyemem ABD Başkanı Trump, Kuzey Kore Lideri Kim Jong-un hakkında yaptığı son açıklamada, "Bu konuda bir fikrim var ama size şu an söyleyemem. Onun iyi olmasını diliyorum. Kim cumartesi günü bir açıklama yapmadı, belli ki yapamadı." dedi.


4 23