Kısa çalışma ödeneği ne zamana kadar uzatıldı? Kısa çalışma ödeneği e devlet sorgulama ekranı

3 Eylül Perşembe itibariyle kısa çalışma ödenekleri çalışanların hesaplarına yatırılmaya başladı. Bununla birlikte, pek çok kişi Kısa çalışma ödeneği e devlet sorgulama ekranı aracılığıyla KÇÖ bilgilerine ulaşmak için araştırma yapıyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, pandeminin devam etmesi nedeniyle KÇÖ bir süre daha devam edecek. Peki, Kısa çalışma ödeneği ne zamana kadar uzatıldı? İşte ayrıntılar…

Google Haberlere Abone ol
Kısa çalışma ödeneği ne zamana kadar uzatıldı? Kısa çalışma ödeneği e devlet sorgulama ekranı
04.09.2020 11:22

Kısa çalışma ödenekleri Cumhurbaşkanlığı’nca alınan kararla önümüzdeki aylarda da devam edecek. Pandemi nedeniyle işten çıkarılmanın önüne geçilmesi amacıyla uygulamaya alınan KÇÖ’den yararlanan çalışanlar, Kısa çalışma ödeneği e devlet sorgulama ekranı ile bilgilerine kolaylıkla ulaşabiliyorlar. 3 Eylül Perşembe başlayan ödemelerde, T.C. kimlik numaralarının son hanesi 0-2-4 olanlara bugün, 6-8 olanlara ise yarın ödeneklerini alabilecekler…

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ NE ZAMANA KADAR UZATILDI? 

Cumhurbaşkanı Kararıyla kısa çalışma ödeneğinin süresi iki ay daha uzatıldı.

Yeni Koronavirüs (Kovid-19) Nedeniyle Dışsal Etkilerden Kaynaklanan Dönemsel Durumlar Kapsamındaki Zorlayıcı Sebep Gerekçesiyle Kısa Çalışma Uygulanan İşyerleri İçin Kısa Çalışma Ödeneğinin Süresinin Uzatılması Hakkındaki Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Kararla Sosyal Koruma Kalkanı kapsamında 26 Mart 2020'de başlatılan kısa çalışma ödeneği uygulaması, mevcut faydalananlar için iki ay daha uzatıldı.

Böylece, başladıkları tarih esas alınarak işverenlerin büyük bir bölümü kısa çalışma ödeneğinden 31 Ekim'e kadar yararlanmaya devam edecek.

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ NASIL SORGULANIR? 

e-Devlet üzerinden Kısa Çalışma Ödeneği sorgulama işlemi gerçekleştiriliyor. Aşağıda bulunan linke tıklayıp e-Devlet'e giriş yapabilirsiniz.

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYIN

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca ağustos ayına ilişkin işsizlik ve kısa çalışma ödeneği ödemeleri bugün itibarıyla başladı.

Ağustos ayına ilişkin işsizlik ve kısa çalışma ödeneği ödemeleri, bugünden itibaren T.C. kimlik numaralarının son hanesine göre vatandaşların banka hesaplarına yatırılacak..

 

Yorumlar