Kısıtlamaya rağmen bayramlaşmaya gitti, 13 kişiye virüs bulaştırdı

Diyarbakır'da sokağa çıkma yasağına rağmen yakınları ile bayramlaşmaya giden kişinin, 13 kişiye koronavirüs bulaştırdığı ortaya çıktı. 13 kişinin yaşadığı mezra güvenlik güçleri tarafından karantinaya alınarak giriş çıkışlar yasaklandı.

Google Haberlere Abone ol
Kısıtlamaya rağmen bayramlaşmaya gitti, 13 kişiye virüs bulaştırdı
29.05.2020 00:40

Diyarbakır'ın Kayapınar ilçesinde bir kişi, kısıtlama olmasına rağmen yakınlarına bayram ziyaretine gitti. Öksürük ve yüksek ateş şikayeti ile hastaneye kaldırılan kişinin yapılan testlerinde korona virüs olduğu anlaşıldı. Şahsın temas ettiği 13 kişiye virüsü bulaştırdığı tespit edildi.

MEZRA KARANTİNAYA ALINDI
Olay, Talaytepe Mahallesi'ne bağlı bir mezrada meydana geldi. İddiaya göre bir kişi, 3 gün önce sokağa çıkma kısıtlamasına rağmen akrabalarına bayram ziyaretine gitti. Ziyaret sonrası öksürük ve yüksek ateş şikayeti ile hastaneye kaldırılan şahsın, korona virüs testi pozitif çıktı. Hastanın temas ettiği 13 kişide de koronavirüs tespit edilince mezranın tamamı güvenlik güçleri tarafından karantinaya alınarak giriş çıkışlar yasaklandı.

Mezranın etrafında güvenlik önlemleri alınırken mezrada yaşayan vatandaşların ihtiyaçlarının Vefa Sosyal Destek ekipleri tarafından karşılanacağı öğrenildi. İHA

Yorumlar