Türkiye’de bir kadın daha cinayete kurban gitti.

Kocaeli'nin Darıca ilçesinde Abdi İpekçi Mahallesi'nde meydana gelen trajik bir olayda, Ş.K. ile iki yıl önce boşandığı eski eşi Tülay D. arasında yaşanan tartışma kanlı bir sona evrildi. Belirlenemeyen bir nedenle başlayan anlaşmazlık, kavgaya dönüştü.

Olayın şiddetlenmesiyle Ş.K, elindeki tabanca ile eski eşi Tülay D'yi boynundan vurarak ağır yaraladı. Çevredekilerin hemen polis ve sağlık ekiplerine haber vermesi üzerine olay yerine müdahale ekipleri sevk edildi.

Ramazan Hoca’yı öldüren katilin ifadesi ortaya çıktı: Onu başkasıyla karıştırdım! Ramazan Hoca’yı öldüren katilin ifadesi ortaya çıktı: Onu başkasıyla karıştırdım!

Ambulansla Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Tülay D, tüm çabalara rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Olayın ardında, Ş.K.'nin cinayet öncesinde eski eşini tehdit ettiği iddiaları ortaya çıktı. Polis, olay sonrası kaçan Ş.K'yi yakalamak için geniş çaplı bir çalışma başlattı.

Yaşanan bu acı olay, kadına yönelik şiddetin ürkütücü tablosuna bir yenisi olarak eklenirken, toplumsal farkındalığı artırmak ve benzer vakaların önüne geçmek için daha fazla çaba harcanması taleplerini beraberinde getiriyor.

Kaynak: Anadolu Ajansı