Komşuda halk ayaklandı! Ölü sayısı giderek artıyor

Irak'ın başkenti Bağdat ile güneydeki bazı illerde, "işsizlik, yolsuzluk ve kamu hizmeti yoksunluğu"nu protesto etmek amacıyla 1 Ekim'de başlayan gösteriler üçüncü gününde devam ediyor. Gösterilerde 19 kişi öldü, 200'den fazla kişi yaralandı.

Komşuda halk ayaklandı! Ölü sayısı giderek artıyor - Sayfa 1

Irak'ın başkenti Bağdat'ta devam eden gösteriler nedeniyle dün kapatılan hükümet binalarının bulunduğu korunaklı Yeşil Bölge'de sıkı güvenlik önlemleri sürüyor.


1 10
Komşuda halk ayaklandı! Ölü sayısı giderek artıyor - Sayfa 2

Bağdat Polis Müdürlüğünde görevli Ahmed Halef, göstericilerin Yeşil Bölge'ye girmesini önlemek için tüm girişlerinin kapatıldığını ve çevresinde sıkı güvenlik önlemleri alındığını söyledi.


2 10
Komşuda halk ayaklandı! Ölü sayısı giderek artıyor - Sayfa 3

Bağdat Uluslararası Havalimanı'na gelen göstericileri engellemek için güvenlik güçlerinin göz yaşartıcı gaz kullandığını belirten Halef, onlarca göstericinin gazdan etkilendiğini ifade etti.


3 10
Komşuda halk ayaklandı! Ölü sayısı giderek artıyor - Sayfa 4

IRAK'TA GÖSTERİCİLER BAZI HÜKÜMET BİNALARINI ATEŞE VERDİ

Er-Rafideyn Operasyonlar Komutanlığı'nda görevli subaylardan Hakim el-Esedi, göstericilerin Zikar vilayetine bağlı Suk eş-Şuyuh ve Ed-Devaye ilçelerindeki kaymakamlık binaları, Suk eş-Şuyuh belediye binası ve En-Nasıriyye kentindeki mühendisler sendikası binasını ateşe verdiğini belirtti.

4 10