Konu vatandır, taviz verilemez

05.04.2021 10:00

Hiç uzatmadan ve en son söyleyeceğimizi en başta belirterek başlayalım. 104 Emekli Amiralin Montrö bildirisi adı altında, milli iradeye başkaldırma girişiminde bulunmasının anlaşılır, kabul edilir, görmezden gelinir hiçbir tarafı yoktur. Bu açık şekilde demokrasi dışı ve vesayetçi bir anlayışın tezahürüdür. Daha da önemlisi darbe zihniyetinin yeni bir versiyonudur, millet iradesine tehdittir ve suçtur. Her kim, bu bildiriye sahip çıkar, onaylar ve destek verirse demokrasi ve hukuk düşmanlığı yapmış olur ve bu suça ortaklık eder.

YAPTIKLARI YANLARINA KALMAMALI

Türkiye bu zihniyetten, bu vesayetçi güruhtan çok çekti. Başımıza ne geldiyse bunların yüzünden geldi. Millet olarak bedelini çok ağır biçimde ödedik ve hala da ödüyoruz. FETÖ denilen alçaklar bunların oluşturduğu iklimde büyüdü, bunlardan cesaret buldu, bunlar gibi de sonuç almak için harekete geçti. Ancak, unuttukları bir şey var. Artık o köprülerin altından çok sular aktı. Türkiye yeni bir sisteme geçti. Bu geri zihniyetin zemin bulması hiçbir şartta mümkün olmadığı gibi, yaptıklarının yanlarına kalması da imkan dışıdır. Nitekim, son derece isabetli şekilde Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, açıklamayı hazırlayanlar ile varsa irtibatlı oldukları kişilerin tespiti ve yasal gereğinin takdir ve ifası amacıyla resen soruşturma başlatılmıştır.

RÜTBELERİ SÖKÜLMELİ

Siyaset yeni bir sınav vermektedir. Cumhur ittifakını oluşturan partiler ilk dakikadan itibaren net ve kesin bir tavır koymuş, bu vesayetçi anlayışı ve tehditvari açıklamayı reddetmişlerdir. MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin açıklamayı lanetlemiş ve yapılması gerekenler konusunda açık ve net bir talepte bulunmuştur. “Muhtıra tarzında hazırlanarak gece yarısı servisi yapılan bildiride imzası bulunan amirallerin rütbeleri sökülmelidir. Emeklilik hakları kaldırılmalı, emekli maaşları kesilmelidir. Açıklanan bildirinin çok yönlü adli ve idari soruşturması yapılmalıdır” demiştir. Bunların yapılması elzemdir. Hiç kimsenin milli iradenin üstünde olmayacağı, buna yeltenenlerin mutlaka bedel ödeyecekleri gösterilmelidir. O rütbelere güvenerek, bu kadar ileri gidiyor, bu cesareti buluyorlar. O rütbeleri bu devlete hizmete hizmet için bu milletin verdiğini ve bunun dışına çıkılamayacağını artık anlamaları gerekmektedir. Anlamayanlara da anlatılmalıdır ki, bundan sonra artık kimse bu milletin iradesine tepeden bakamasın, haddini aşmaya cüret etmesin, edemesin.

ARKASI ÖNÜ ARAŞTIRILMALI

Sayın Bahçeli’nin açıklamasının ikinci kısmı da en az birincisi kadar önemli ve hayatidir. Belirtildiği gibi, 104 vesayetçi amiralin imzasıyla yayımlanan bildirinin arkası ve önü kararlılıkla araştırılmalı, bu rezaletin içinde kimlerin olduğu tevsik ve tespit edilmelidir. Bugüne kadar olan bütün darbelerin de, darbe girişimlerinin de, demokrasi dışı her türlü girişimin de arkasından mutlaka bir bağlantı çıktı. Tamamında ABD’nin parmağının ve rolünün olduğunu, dünyada bilmeyen yok. Zamanlama çok dikkat çekicidir. Zamanlamadan kastımız açıklamanın sadece gece yarısı yayınlanmış olmasıyla sınırlı değildir. Kaldı ki, bütün darbelerin ve darbe girişimlerinin gece yarısı olduğu dikkate alınırsa, bu bile önemli bir göstergedir.

MİLLİ MENFAATİMİZ NE GEREKTİRİYORSA YAPIYORUZ

Türkiye etrafındaki kuşatmayı yarmak için amansız bir mücadele veriyor. Mavi vatanımızın teminatı için her imkan seferber ediliyor. Terörle mücadelede içeride ve dışarıda kesin sonuç alıyoruz ve bu hain sürüsüne nerede olurlarsa olsunlar kaçacak delik bırakmıyoruz. Salgını en hafif şekilde atlatabilmek için canla başla çalışıyoruz. Akdeniz’de, Ege’de, Kıbrıs’ta hak ve hukukumuzu kararlılıkla koruyor ve karşımıza çıkan şer güçlerine asla taviz vermiyoruz. Suriye’de, Libya’da, Kuzey Irak’da bütün oyunları bozduk ve bozuyoruz. Azerbaycanımızla birlikte hareket ediyoruz ve Ermenistan’ın defedilerek 30 yıllık Karabağ işgalinin bitirilmesinin mutluluğunu yaşıyoruz. Diğer taraftan savunma sanayimizin ulaştığı seviye dünyanın en gelişmiş ülkelerini bile kıskandırıyor. Kimin ne dediğine bakmadan S-400’leri aldık ve envanterimize kaydettik. Kimseye eyvallahımız yok. Milli menfaatlerimiz neyi gerektiriyorsa, onu yapıyoruz. Yeni hükümet sistemi ile çok hızlı kararlar alıyor, uyguluyor ve sonuca ulaşıyoruz.

TAVİZ VERİLEMEZ

Bu durumun şer güçlerini çıldırttığının farkındayız. Üzerimize oynanan oyunları biliyoruz. Nitekim, zilleti oluşturanların erken seçim yaygarası koparması boşuna değildir. Soros uzantıları aldıkları talimata bağlı olarak hep bir ağızdan felaket masalları anlatarak bir algı oluşturmak için seferber olmuş durumdalar. ABD ve bazı Avrupa ülkelerinin açık şekilde Türkiye’yi tehdit eden ve özellikle Cumhur ittifakından rahatsızlıklarını dile getiren açıklamaları orta yerde duruyor. Emekli amiraller de tam bu sırada harekete geçiyor. Bunun tesadüf olduğuna inanacağımızı kim bekleyebilir. Tam da sayın Bahçeli’nin dediği gibi, konu vatandır, konu demokrasidir, konu milli iradedir. Taviz veya gecikmenin bedeli hiç kuşkusuz ağır olacaktır.