'Korona' vakasına giden 112 ekibine saldırı

İstanbul'da koronavirüs şüphelisi hastayı almaya giden ambulans, saldırıya uğradı. 112 ekiplerine hastanın kimliğini soran kişi, cevap alamayınca ambulansı yumruklayıp, aracı ile ambulansın önünü keserek camlarını kırdı. O anları sağlık çalışanı Büşra Kayalı Durmaz sosyal medya hesabından paylaştı. Sağlık Bakanı Koca, saat 03.40'ta Durmaz'ı arayarak geçmiş olsun dileklerini iletti.

'Korona' vakasına giden 112 ekibine saldırı
29.03.2020 15:59

İstanbul’da gece geç saatlerde yeni tip koronavirüs (Covid-19) ihbarı üzerine belirtilen adrese giden ve şüpheli şahsı alarak hastaneye doğru hareket eden ambulansın önü bir kişi tarafından kesildi.

''HASTA KİM? CORONA MI? ANLATSANIZA''

Arabasından inerek 112 çalışanlarına, “Hasta kim? Korona mı? Ne olmuş? Anlatsanıza” diye ardı arkasına sorular soran kişiye 112 çalışanları hasta mahremiyeti açısından hastanın bilgilerini vermedi.

AMBULANSI YUMRUKLADI, TAŞLA CAMLARINI KIRDI

Bunun üzerine hızını alamayan şahıs önce ambulansı yumruklamaya başladı. Yaşanılanlar üzerine hastayı alarak olay yerinden hızla uzaklaşan 112 ekibinin önü bir süre sonra aynı şahıs tarafından araç ile tekrar kesildi. Bu kez şahıs eline aldığı kaldırım taşıyla ambulansın camlarını kırdı.

 


SAĞLIK BAKANI KOCA'DAN TELEFON

Hızla olay yerinden kaçan 112 ekibi, en yakın polis merkezine giderek şahıstan şikayetçi oldu. Hasta ise polis karakolunda bir başka ambulansa alınarak hastaneye sevk edildi. Mülteciler ve çocuklarına Yunanistan sınırında yardım ederken biber gazına maruz kalan ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın ''Sevgili Büşra, senin biricik vicdanını, mesleğine ve insana olan saygını Avrupa’nın evrensel dediği hiçbir değerine değişmem. İyi ki varsın'' ifadelerini kullandığı sağlık görevlisi Büşra Kayalı Durmaz bu anları sosyal medya hesabından paylaştı.

Yaşadıkları dehşet verici anları anlatan Durmaz, kendilerine saldıran şahsın kimliğinin tespit edildiğini belirterek, kendilerinin durumunun iyi olduğunu duyurdu. Öte yandan Büşra Kayalı Durmaz'ı gece saat 03.40'ta Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da arayarak geçmiş olsun dileklerini iletti. Durmaz, "Gece saat 03.40'ta telefon çalar ve arayan Sağlık Bakanı'dır. Biz böyle güçlü bir aileyiz. Gecenin bu saatinde arayan bakanımıza teşekkür ederiz. Allah başımızdan eksik etmesin" dedi.İHA

Yorumlar